De 100% elektrische Tata Indica Vista
Geschreven op 27-1-2009 - Erik van Erne. Geplaatst in Energie en Besparing, Vervoer en OV
Ongelofelijk hoe snel de ontwikkelingen gaan bij Tata Motors uit India.
Eerst was er de aankondiging van het allergoedkoopste autotje ter wereld dat ook gelijk wereldnieuws werd. Toen bleek dat de eerste berichten niet juist waren want de Tata Nano was toch niet zo slecht voor het milieu.
Daarna maakte Tata bekend dat men het helemaal ziet zitten met de Tata AirCar, helemaal zero-emission.
Tussendoor maakte Tata Motors nog even bekend een deal te hebben gesloten om nog dit jaar een Tata fuell-cell auto te gaan ontwikkelen.
Toen kwam er de mooie aankondiging dat er een hybride uitvoering gaat komen van de Tata Nano die gelijk de allergoodkoopste hybride auto ter wereld zou moeten worden.
En tijdens de Bologna Auto Show liet Tata de volgende en volgens mij meest veelbelovende zero-emission Tata zien: de full-electric Tata Indica EV, die in minder dan 10 seconden van 0 naar 100 km/uur optrekt, 200 kilometer actieradius heeft en batterijen heeft die in een uur of acht weer zijn opgeladen. Nog mooier is natuurlijk dat deze Tata Indica’s nog dit jaar zullen worden ingezet bij een project in Noorwegen. Bron: Indian Auto Blog
