Anders Bekeken

Natuuractiviteitencentrum De Koppel in Hardenberg: Expositie Watt LED je?

Geschreven op 7-2-2010 - Erik van Erne. Geplaatst in Duurzaam, Educatie

De Koppel Hardenberg

De expositie Watt LED je? bevindt zich op de eerste verdieping van De Koppel en geeft informatie en tips rondom duurzaam wonen en leven.

Onderdelen van de expositie zijn ingericht vanuit het project Bewust Duurzaam Thuis van de gemeente Hardenberg.

Duurzaamheid is voor de één een weinig zeggende term, voor de ander een inspiratie om ‘anders’ te leven. Dit ‘anders’ leven lijkt misschien een hele stap, maar met deze expositie wil De Koppel laten zien dat dit helemaal niet zo moeilijk hoeft te zijn.

Wist u bijvoorbeeld dat het nemen van een warm bad drie keer zoveel water en drie keer zoveel gas kost dan een lekkere douche? En dat pannen met een dikke bodem minder energie verbruiken? In deze expo vindt u nog veel meer energiezuinige weetjes en tips, waarmee u op een eenvoudige manier zowel op uw portemonnee als op de natuur kunt besparen. Zo houden we nog iets over voor de toekomst.

Een niet over het hoofd te zien onderdeel van de expo is de informatiezuil ‘Energie uit de Natuur’. Deze zuil is ingericht door twee studenten van de Rijksuniversiteit Groningen en gaat dieper in op het verkrijgen van energie uit biomassa. Met foto’s, filmpjes en een heuse algenkweek wordt op een speelse manier informatie gegeven over deze interessante wijze van energieopwekking.

Vanuit het project Bewust Duurzaam Thuis is er binnen de expositie informatie te vinden over het maatwerkadvies en energiebesparende maatregelen in huis. Hier kunt u verschillende materialen en installaties zien, voelen en vergelijken. Van isolatiemateriaal tot zonnecel en warmtepomp.

De Informatieavond Energieneutraal Wonen, Watt LED je?

Één Reactie

  1. Erik van Erne zegt:

    7 februari 2010 om 09:59 | Permalink

    Rondom de expositie ‘Duurzaam natuurlijk; watt LED je?’ organiseert De Koppel ook in 2010 weer een reeks informatieavonden.

    De eerste avond van dit jaar zal gaan over de toepassing van warmtepompen en lage temperatuurverwarming in huis. De avonden zijn interessant voor huiseigenaren, die willen weten hoe de energieprestaties van hun woning verbeterd kunnen worden en deelnemers aan het project Bewust Duurzaam Thuis van de gemeente Hardenberg. Maar ook andere geïnteresseerden en de doe-het-zelvers zijn uiteraard van harte welkom.

    Een systeem dat werkt volgens een omgekeerde koelkast, kan uw huis duurzaam verwarmen: de warmtepomp. Een warmtepomp benut warmte uit onbeperkt beschikbare bronnen: grond- en oppervlaktewater, buitenlucht en ventilatielucht. Dit maakt een warmtepomp tot een duurzaam en milieuvriendelijk systeem. De warmtepomp is een goede partner voor lage temperatuur verwarming (LTV), zoals bijvoorbeeld muur- en vloerverwarming.
    Maar hoe weet u of dit systeem geschikt is voor uw woning? Hoeveel zou u dan moeten investeren en wat levert het uiteindelijk op? En hoe zit het met subsidies op deze systemen? Dit is slechts een greep uit de onderwerpen die tijdens de informatieavond van 10 februari van 19.30-21.30 uur in De Koppel aan bod komen. Wel graag even laten weten dat u wilt komen.

    http://www.dekoppel.com/pagina/informatieavond_

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)

Categorieën

  • Afval (373)
  • Agenda (1715)
  • Barack Obama (114)
  • Biologisch (86)
  • Blog Action Day (56)
  • Bouwen-Klussen (403)
  • Communicatie (209)
  • Cradle to Cradle (279)
  • Design (81)
  • Dieren (147)
  • Duurzaam (1285)
  • Educatie (245)
  • EEN-Armoede (190)
  • Energie en Besparing (1914)
  • Europa (14)
  • Evenementen (94)
  • Geluid (20)
  • Gezondheid (203)
  • Goed Doel (100)
  • Greenwashing (87)
  • Hergebruik-Kringloop (221)
  • Iets anders (217)
  • Int. Samenwerking (145)
  • Investeren (105)
  • Kerst (102)
  • Klimaat (1382)
  • Licht (278)
  • Lucht (27)
  • Mensenrechten (116)
  • Milieu (632)
  • MVO (78)
  • Natuur (471)
  • Olympische Spelen (62)
  • Oranje (122)
  • Oud & Nieuw (43)
  • Pasen (3)
  • Sinterklaas (26)
  • Sport (139)
  • Vakantie (67)
  • Valentijn (31)
  • Verkiezingen 2010 (47)
  • Vervoer en OV (520)
  • Vrijwilligerswerk (16)
  • Water (192)
  • Welzijnswerk (25)
  • Schrijvers

    Recente berichten

  • Wikiwijs Online: Zoek, Maak en Deel Lesmateriaal
  • Thorium Energy Future: Molten Salt Reactor (MSR)
  • Subsidieregeling voor Verbouwen en Renovatie: Laag BTW Tarief op Uitgevoerde Werkzaamheden
  • Het Energieweekend 2010: Energiebeurs, Gratis Quickscan en Elektrische Voertuigen
  • Afrikaanse Zoetwaterplant- en Diersoorten Bedreigd: De Rode Lijst by IUCN
  • DHO Symposium Groene ICT en Duurzame Ontwikkeling in het Hoger Onderwijs
  • WASARA Japan: Fuzz Curly Lamps made of 100 percent Recycled Plastic by Josh Jakus
  • TerraCycle Launches Eco-Friendly Upcycle Show On National Geographic Channel: Garbage Moguls
  • We Beat The Mountain: We Use Your Trash for Cool Products
  • TEDGlobal 2010: Keep Your Goals to Yourself by Derek Sivers
  • The Hong Kong-Zhuhai-Macao Bridge Design Competition: Prize Winners
  • Climatopolis by Matthew Kahn, Professor of Economics, UCLA Institute of the Environment
  • World’s Largest Rooftop Solar Heating and Cooling Collector Systems for UWCSEA Singapore
  • Het Eerste Massief Passief Hotel in de Wereld: Eco-Logies in Heusden-Zolder, België
  • De IVN Werkconferentie Ieder Kind heeft Recht op Natuur
  • Bouwen met Groen en Glas by Living Daylights
  • Fabulous Food Festival: Puur, Proeven, Beleven en Genieten!
  • NVC Actualiteitencollege: Het Toepassen van Cradle to Cradle bij de Ontwikkeling van Verpakkingen
  • Duurzaam Tuinieren in Amersfoort: Gratis Cursus voor Inwoners met Sier- of Moestuin
  • Nederland Verpakkings Centrum start Netwerk Duurzaam Verpakken voor het MKB
  • Links

    Milieunet op..