Anders Bekeken

De Europese Mobiliteitsweek 2010 (voorheen Week van de Vooruitgang)

Geschreven op 2-7-2008 - Erik van Erne. Geplaatst in Agenda, Vervoer en OV

week-van-de-vooruitgang.bmp Update 1 februari 2010: Zo, de Week van de Vooruitgang is niet meer. Op verzoek van wat ministers is de naam verandert in de Europese Mobiliteitsweek 2010. Dat sluit beter aan bij de European Mobility Week.

Van 16 tot en met 26 september 2010 staat er weer van alles op het programma. Wat precies is nog niet bekend, maar we houden u op de hoogte. De naamswijziging in Nederland is nog niet terug te vinden op een website. Het programma zal neem ik aan later bekend worden gemaakt.

In de Week van de Vooruitgang, 13 t/m 22 september 2009, staat het licht op groen voor duurzame mobiliteit. Het thema is dit jaar ‘voor een beter (leef)klimaat’. De Nederlandse Week van de Vooruitgang is onderdeel van de European Mobility Week. In het (kaart)overzicht hieronder kunt u zien welke activiteiten er dit jaar allemaal georganiseerd zijn door gemeenten, organisaties en bedrijven.

2 juli 2008: De Week van de Vooruitgang is de Nederlandse versie van de European Mobility Week van 16 t/m 22 september2008. In deze week wordt wandelen, fietsen, openbaar vervoer, kritisch autogebruik en anders omgaan met mobiliteit gepromoot. De Week van de Vooruitgang is een samenwerking tussen verschillende partners. Dit jaar is de week in Nederland extra lang: van 14 t/m 22 september! U kunt uw activiteit nog steeds aanmelden bij de Week van de Vooruitgang.

Zondag 14 september: Autovrije Dag Utrecht en Leiden
Zowel Utrecht als Leiden kiest ervoor hun Autovrije Dag te combineren met een ander evenement, respectievelijk het UITfeest en de Open Monumentendag. Een feestelijke kick-off!

Maandag 15 september: Fiets naar je werk
Campagnebureau Fietsen Scoort biedt bedrijven en instellingen een concreet actiemodel om inhoud te geven aan een maatschappelijke verantwoorde bedrijfsvoering.

Woensdag 17 september: Autodelen? Doen!
‘Autodaten’ leidt tot minder parkeerplaatsen en daardoor tot meer groen en speelgelegenheid. Stichting DOEN schreef onder autodeelaanbieders een prijsvraag uit om meer mensen te stimuleren tot autodelen. Het beste idee wordt beloond met een fikse geldprijs! Daarnaast worden een aantal nieuwe parkeerplekken voor deel-auto’s officieel in gebruik genomen.

Donderdag 18 september: Op voeten en fietsen naar school
Veilig Verkeer Nederland stimuleert ouders hun kinderen zoveel mogelijk op de fiets of lopend naar school te laten gaan. VVN biedt gemeentes en scholen actiematerialen.

Zondag 21 september: Walkabout
Wandelvereniging NEMO stimuleert recreatief medegebruik dichtbij huis. De Walkabout is een zoektocht naar de ‘landmarks’ van de mythische tijd en de sporen van de vele generaties ontginners en pioniers die het landschap in Nederland met hun verhalen verrijkt hebben. Nemo nodigt iedereen uit een ‘verhalenwandeling’ uit te zetten en biedt praktische tools voor de organisatie.

Zondag 21 september: Landelijke Autovrije Dag
De Autovrije Dag bestaat 10 jaar! Op 19-09-’99 werden voor het eerst na de noodgedwongen autoloze dagen in de jaren ‘70 straten en wijken weer afgesloten voor autoverkeer. Ook in 2008 kiezen er ruim twintig gemeenten voor een zondags feestje in een gezonde, vrolijke omgeving zonder auto’s.

14 en 21 september: Gratis Fietsreparatie
FietsNED is een mobiele fietsenmaker met landelijke dekking. Zij biedt gemeenten aan op hun Autovrije Dag gratis service te verlenen aan fietsers met pech.

14 t/m 22 september: Anders met mobiliteit omgaan
Veel bedrijven zijn goed bezig met mobiliteitsbeleid. SenterNovem organiseert een tour om hen in het zonnetje te zetten en andere organisaties te inspireren ook anders met mobiliteit om te gaan.

14 t/m 22 september: Het Nieuwe Rijden
Het Nieuwe Rijden is een moderne en veilige rijstijl, waarmee minder brandstof wordt verbruikt. Dit bespaart kosten en is ook nog eens goed voor het milieu.

14 t/m 22 september: Groene Voetstappen
Het Klimaatverbond biedt basisscholen lesmateriaal waarmee kinderen hun duurzame mobiliteit kunnen omzetten in ‘groene voetstappen’ en docenten het klimaatprobleem kunnen behandelen. In 2006 en 2007 hebben bezorgde leerlingen in verschillende gemeenten hun voetstappen aangeboden aan de wethouder.

Plaats zelf een reactie:

(U heeft ruimte voor 400 tekens)

Categorieën

  • Afval (342)
  • Agenda (1393)
  • Barack Obama (109)
  • Biologisch (81)
  • Blog Action Day (56)
  • Bouwen-Klussen (349)
  • Communicatie (150)
  • Cradle to Cradle (212)
  • Design (52)
  • Dieren (133)
  • Duurzaam (1202)
  • Educatie (207)
  • EEN-Armoede (181)
  • Energie en Besparing (1761)
  • Europa (9)
  • Evenementen (74)
  • Geluid (17)
  • Gezondheid (170)
  • Goed Doel (85)
  • Greenwashing (79)
  • Hergebruik-Kringloop (206)
  • Iets anders (200)
  • Int. Samenwerking (132)
  • Investeren (103)
  • Kerst (102)
  • Klimaat (1344)
  • Licht (258)
  • Lucht (27)
  • Mensenrechten (80)
  • Milieu (595)
  • MVO (72)
  • Natuur (343)
  • Olympische Spelen (62)
  • Oranje (94)
  • Oud & Nieuw (43)
  • Pasen (3)
  • Sinterklaas (26)
  • Sport (110)
  • Vakantie (56)
  • Valentijn (31)
  • Verkiezingen 2010 (6)
  • Vervoer en OV (467)
  • Vrijwilligerswerk (14)
  • Water (164)
  • Welzijnswerk (25)
  • Schrijvers

    Recente berichten

  • Discovery Channel: LIFE debut on Seven Channels
  • The Next Tesla: The all electric Walk-In Van (WIV)
  • EVER Monaco 2010: Ecologic Vehicles Exhibition and Renewable Energies Exhibition
  • Watch Extreme Ice by NOVA Online: In Extremis
  • The Experimental Zero Emission Project in the United Kingdom
  • 100 Places To Remember: Caracas, Venezuela
  • Indian Premier League brings Cricket to the World: Live on YouTube
  • Sachin Tendulkar named UNEP Goodwill Ambassador: Batting for the Environment
  • Save the Children: Stop Kindersterfte, Elk Kind Telt
  • Fair Trade aan Zee: Fiets en Wandel voor Duurzame Handel
  • New Types of Environmentally Sustainable Plastics by IBM and Stanford University
  • Tegenlicht Thema: De Groene Transitie Reeks
  • Geneva Motor Show 2010: Tesla EYE Concept en DOK-ING XD Urban UV from Croatia
  • Stop Vrouwenbesnijdenis Desert Flower by Waris Dirie vanaf 8 april in de bioscoop
  • Koningin Beatrix brengt haar trein naar het Spoorwegmuseum: Royal Class
  • Bartels Design Contest 2010: Een Drijvend Olympisch Dorp met Olympisch Stadion
  • 100 Places To Remember: The Archipelago Sea, Finland
  • Tegenlicht Groene Transitie: De Regenmakers, het groene verzet in China
  • 100 Places To Remember: Bay of Plenty, New Zealand
  • Vistrawler Maartje Theadora nu met SkySails in de vaart
  • Links

    Milieunet op..