Archief voor augustus 2008
Maand van de LED-Verlichting: Communicatie via LED-verlichting
Het overdragen van gegevens via lichtfrequenties: het is één van de nieuwste onderzoeksgebieden waar wetenschappers uit Nederland en China zich gezamenlijk over buigen.
Geplaatst in Communicatie, Licht | Lees verder »
Solarleds by Roadled: Roadled Top en Roadled Barier – Roadled Project Rijkswaterstaat A12-A50
Roadled zorgt voor veilige verlichting op wegen. Op punten waar geen verlichting is gewenst om de omliggende natuur niet te belasten met lichtvervuiling maar wel noodzakelijk is voor de verkeersveiligheid.
Daarnaast biedt Roadled de oplossing voor alle plaatsen in het verkeer waar geen stroomvoorziening is, Roadled heeft zijn eigen energiebron: de zon.
De Roadled Top wordt [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
GLOW: International Forum of Light in Art and Architecture Eindhoven 2011
Van zaterdag 5 tot en met zaterdag 12 november 2011 vindt de zesde editie van lichtkunstfestival GLOW plaats in de binnenstad van Eindhoven. Het gratis te bezoeken evenement van internationale allure trok vorig jaar 250.000 bezoekers. Dit jaar komt er voor het eerst een kinderproject: ‘Maak je lamp voor GLOW’.
GLOW is een initiatief van [...]
Geplaatst in Agenda, Licht | Lees verder »
Nieuwe Richtlijn voor Openbare Verlichting ROVL-2011: Duurzame Energiezuinige Straatverlichting
Staatssecretaris Joop Atsma van Infrastructuur en Milieu heeft de nieuwe Richtlijn voor Openbare Verlichting 2011 (ROVL 2011) in ontvangst genomen. Hiermee zet Joop Astma het licht op groen voor duurzame en energiebesparende verlichting in de openbare ruimte.
Gemeenten en provincies kunnen tot wel 30% van hun energieverbruik besparen met energie-efficiente straatverlichting. Dit kan leiden tot een [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
De Philips EnduraLED A21 17 Watt-lamp als Vervanger van de 75 Watt Gloeilamp
Philips presenteert vandaag op de LightFair International 2011 de Philips EnduraLED A21 17 watt-lamp die is ontworpen als vervanger van 75 watt-gloeilampen.
De Philips EnduraLED A21 17 watt is de nieuwste uitbreiding op het LED-lampenassortiment van Philips op basis van light-emitting diodes met vervangers voor 25 W gloeilampen, 40 W gloeilampen en de recentelijk geïntroduceerde Philips EnduraLED 12,5 watt-lamp [...]
Geplaatst in Agenda, Duurzaam, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Tilburg Winnaar EU GreenLight Award 2011 Voor Energiebesparende LED-Verlichtingsprojecten
De Europese Commissie heeft de GreenLight Award 2011 uitgereikt aan de gemeente Tilburg voor haar inspanningen op het gebied van energiebesparende LED-verlichtingsprojecten.
Vier verschillende verlichtingsprojecten zijn de aanleiding voor het toekennen van de GreenLight Award aan de gemeente Tilburg: de vervanging van de verouderde straatverlichting door energiezuinige LED-lampen in de stad, rond de Cityring en aan [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Jongeren Milieu Actief Actie: Energieverspillers. Mag ‘t licht uit?
Meer dan 85% van de Nederlanders ergert zich aan nachtelijke kantoorverlichting waarmee bedrijven en instellingen een hoop energie verspillen. Jongeren Milieu Actief ergert zich er ook aan en start daarom een actie. Energieverspillers: Mag `t licht uit?
Weet uit eigen ervaring dat heel veel mensen het inderdaad knap stom vinden dat er midden in de nacht, als er [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Heijmans LED-Sportverlichting: Duurzaam, Dynamisch en Energie-efficiënt
Sporten is beleven. Overdag én in de avonduren. Een goede sportverlichting is een must voor elk sportveld. LED-sportverlichting is duurzaam en kostenreducerend. LED-verlichting is veel energiezuiniger dan conventionele verlichting. De lichtbundel is zo afgebakend dat er geen strooilicht is, waardoor omwonenden geen lichthinder ondervinden. Er is alleen daar licht waar het nodig is.
Dynamisch schakelen [...]
Geplaatst in Duurzaam, Licht, Sport | Lees verder »
Philips SafeRide LED BikeLight-fietsverlichting in Dynamoversie en Batterijversie
Philips presenteert voor het komende fietsseizoen twee innovatieve fietslampen: de Philips SafeRide LED BikeLight in dynamoversie en in batterijenversie. De fietslampen bieden een nieuw niveau van veiligheid en comfort tijdens het rijden in het donker. Ze zijn vanaf mei 2011 verkrijgbaar in de fietsspeciaalzaak.
De Philips SafeRide LED BikeLight Dynamo biedt een nieuw niveau van veiligheid [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
De NL LED Dag: Een Nieuwe Visie voor de Nederlandse LED-industrie
De branche-organisaties NSVV, NLA en FHI, het AgentschapNL en TNO organiseren gezamenlijk op donderdag 28 april de NL LED dag.
Met dit evenement willen de organisatoren een visie ontwikkelen om de Nederlandse led-industrie te versterken en haar internationaal nog beter op de kaart te zetten.
De stormachtige ontwikkelingen op het gebied van solid state lighting (LED) [...]
Geplaatst in Agenda, Duurzaam, Licht | Lees verder »
Lichtopstanden: RWS zorgt voor Duurzame LED-Verlichting op Zonne-Energie langs Rijkswateren
Rijkswaterstaat heeft het bedrijf Tebezo uit Genemuiden opdracht gegeven om in de komende tien jaar alle lichtopstanden voor RWS te onderhouden. Het merendeel daarvan wordt in de komende vier jaar duurzaam uitgevoerd. Hiermee draagt Rijkswaterstaat bij aan minder CO2 uitstoot langs de Rijkswateren.
Langs de Rijkswateren in Nederland staan ca. 1.200 lichtopstanden. Dit zijn palen of [...]
Geplaatst in Duurzaam, Licht | Lees verder »
Pay Per Lux: Een Nieuw Duurzaam Verlichtingsconcept by Philips en RAU
Philips en architect Thomas Rau hebben samen een ‘Pay per lux’ proef opgestart, waarbij de gebruiker alleen voor de werkelijk verbruikte hoeveelheid licht betaalt en geen eigenaar van de verlichtingsinstallatie zelf is.
Het kantoor van architectenbureau RAU in Amsterdam wordt op basis van dit nieuwe dienstverleningsconcept verlicht. Zie ook: RAU Opent Tijdelijk Cradle to Cradle Kantoor [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
De Light Challenge 2011: Een Innovatieve Ontwerpwedstrijd voor Duurzame Straatverlichting
Individuele studenten en studenten in teams hebben zich aangemeld. Organisatie gaat komende week aan de slag om de definitieve teams te vormen.
Studenten en partners worden uitgenodigd voor de Kick off van de Light Challenge 2011 op 10 februari 2011 in museum Belvédère in Oranjewoud.
De Light Challenge is een ontwerpwedstrijd voor een nieuw lichtconcept in [...]
Geplaatst in Agenda, Design, Duurzaam, Licht | Lees verder »
Parkeergarage Waddenpromenade in Harlingen Duurzaam Verlicht met Cradle to Cradle Armaturen
Geweldig nieuws vanuit Harlingen. De verlichting in de parkeergarage op de Waddenpromenade wordt vervangen door zeer duurzame LED verlichting. De nieuwe armatuur heeft zelfs de milieucertificering Cradle to Cradle en kan voor 100% worden gerecycled.
De verlichting in de parkeergarage is aan vervanging toe. De huidige verlichting is 16 jaar oud, gebruikt veel energie en niet meer [...]
Geplaatst in Cradle to Cradle, Duurzaam, Licht | Lees verder »
Beautiful LED-Lights: Ropes by Christian Haas
By combining a sensitive look and textile touch with energy-saving light technology, Christian Haas creates a never seen before light source design object. Each of the Ropes varies in size and technique. None of them is a reproduction of the other. Each is unique and numbered.
The Ropes are handmade in France and Germany. The textile [...]
Geplaatst in Design, Licht | Lees verder »
Schets Uw Duurzame Oplossing en Win Een Pedalator LED-Lamp by Gianata Gatto
Tijdens de Internationale Bouwbeurs, van 7 tot en met 12 februari 2010, kunt u op het Duurzaamheidspaviljoen een heuse Pedalator winnen!
De jonge, Italiaanse, utopisch ontwerper Gionata Gatto tracht met het ontwerp van de Pedalator u erbij stil te laten staan dat kunstlicht niet zo vanzelfsprekend is als het doorgaans lijkt.
Gatto (1982, Venetië) studeerde in 2009 [...]
Geplaatst in Agenda, Design, Duurzaam, Licht | Lees verder »
Licht Op Aanvraag: Philips LumiMotion LED-Straatverlichting in Tilburg Reageert op Beweging
LED-straatverlichting die automatisch feller brandt zodra mensen voorbij fietsen of lopen en dimt als niemand zich in de buurt bevindt. Dat is ‘Licht op aanvraag’ in een notendop. Sinds kort beschikt de gemeente Tilburg in de wijk rond de Tobias Asserlaan over LumiMotion, nieuwe LED-straatverlichting van Philips die tot 80% kan besparen op het energieverbruik.
Door [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Nieuwe Gigantische LED-Facade voor Sportpaleis Ahoy in Rotterdam by Philips
Het vernieuwde Sportpaleis Ahoy in Rotterdam is aan de buitenkant voorzien van een compleet nieuwe LED-gevel van 1000 vierkante meter.
Met deze op maat gemaakte en unieke LED-facade boven de hoofdingang van het Sportpaleis beschikt Ahoy voortaan over een gigantische blikvanger.
De LED-facade met Vidiwall(TM) DayPix-systeem is aangebracht op een zwarte voorgevel van circa 90 bij 13 meter. Met [...]
Geplaatst in Agenda, Duurzaam, Licht | Lees verder »
Den Haag LED Op: Goedkope LED-Lampen voor Inwoners Den Haag
Het Klimaatfonds Den Haag is gestart met een grootschalige gloeilamp inruil actie. Alle bewoners van Den Haag kunnen hun oude gloeilampen inruilen en ontvangen hoge kortingen op de aanschaf van luxe energiezuinige LED lampen.
Een gemiddeld huishouden kan eenvoudig veel geld besparen door gloeilampen te vervangen door energiezuinige lampen. LED lampen zijn bewezen het zuinigst, [...]
Geplaatst in Duurzaam, Licht | Lees verder »
De Kleur van Licht en De Kracht van Licht by Labyrint
‘En er was licht’, zo staat er geschreven. Maar de mens zou de mens niet zijn als ie niet zou proberen het licht te verbeteren. Glastuinbouwers en wetenschappers denken dat planten beter kunnen groeien met aangepast licht. Ecologen en dierbeschermers proberen de biodiversiteit te beschermen met nieuwe oplossingen voor het altijd aanwezige licht in de [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Eco-Products 2010: Wind and Solar Energy Streetlight by Eco-Furniture
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Eco-Products 2010: Flexible LED Lighting by Konica Minolta
Konica Minolta demonstrate at Eco Product 2010 the value of its latest series of Flexible LED Lighting. Unlike conventional lighting, LED allows manufacturers expand their expertise by proposing Lighting solution that was not possible in the past. LED technology is not only less “Greedy” in energy but also help in the Konica Minolta’s case to [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Het Muziekhuis Loevenhoutsedijk, Utrecht: Centrum Muziek XXI by van Mourik Architecten
Heel lang heb ik mij afgevraagd wat dat toch voor een apart gebouw is aan de Loevenhoutsedijk in Utrecht. Kwam er regelmatig langs tijdens de bouw en op één op ander manier werd mijn blijk altijd naar dat puntvormige gebouw getrokken. Niet omdat het nou zo supermooi is, maar het heeft toch een bijzondere aantrekkingskracht.
Het [...]
Geplaatst in Bouwen-Klussen, Duurzaam, Licht | Lees verder »
Een Nieuw Licht op Energiebesparing bij TL-Verlichting by GreenFox
GreenFox is dé Nederlandse specialist in het energiezuinig maken van bestaande TL verlichting. Bestaande armaturen worden omgebouwd, zodat energiezuinige lampen (met behulp van een gepatenteerd opzetstuk) in bestaande TL armaturen passen.
Het ombouwen van bestaande armaturen gebeurt in sociale werkplaatsen. Door deze GreenFox-methode blijven de productiekosten laag en worden mensen met afstand tot de arbeidsmarkt [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Milieuwinst Langs Snelweg: Lage Temperatuur Asfalt, Lampen Vervangen, Vangrails Hergebruiken
Met simpele ingrepen is al flinke milieuwinst te boeken bij het terugdringen van CO2-uitstoot langs de snelweg. In de pogingen om de uitstoot van CO2 terug te dringen zijn niet alleen grote investeringen noodzakelijk. Door productieprocessen aan te passen, op tijd te investeren in nieuwe technieken en met een beetje durf kan al veel gewonnen [...]
Geplaatst in Duurzaam, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
In Vlaanderen Gaat Het Licht op de Snelwegen Nu Echt Uit
België is altijd één van de meest verlichte regio’s in Europa geweest. ’s Nachts kan je vanuit de ruimte België duidelijk zien liggen. Maar eindelijk gaat er verandering in komen.
Tot op heden worden de lichten gedoofd tijdens bepaalde uren van de nacht, maar het besluit is genomen om de lichten op de Vlaamse autosnelwegen [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Transparent TABOLA OLED Lighting Panels by Fraunhofer IPMS Institute
Last week, the Fraunhofer IPMS Institute unveiled new OLED lighting panels called TABOLA made at COMEDD.
Those panels will come as either bottom-emitting or transparent, and today we got official word that these panels, including the transparent ones will indeed be available in Q1 2011.
Here’s a great video showing those panels. The video shows the TABOLA [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Philips Wake Up the Town Longyearbyen Project with Philips Wake-Up Light
27 januari 2011: Na een proefperiode van zes weken, zegt 87% van de inwoners in Longyearbyen (Svalbard) dat ze zelfs tijdens de poolwinter frisser en fitter wakker worden met de Philips Wake-up Light. Deze studie, onderdeel van het project Wake up the Town, uitgevoerd door Philips, is het grootste veldexperiment ter wereld dat ooit op het [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Workshop Stand der Techniek LED Verlichting: LED in OVL
In de workshop Stand der Techniek LED in OVL worden de ervaringen die tijdens de pilot-projecten naar voren zijn gekomen, gepresenteerd. Ook wordt stil gestaan bij de aandachtspunten die van belang zijn voor gemeenten en provincies die van start willen gaan met ledverlichting.
Agentschap NL organiseert de komende maanden gratis workshops OVL. Meld u aan! Ledverlichting [...]
Geplaatst in Agenda, Duurzaam, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Schiphol Duurzaam: Duurzame Initiatieven op Schiphol Airport, Duurzame Verlichting
Schiphol is een stad die nooit slaapt. Om overdag en vooral ’s nachts alles goed en veilig te laten verlopen wordt de luchthaven natuurlijk verlicht. Om dit zo duurzaam mogelijk te doen is Schiphol al op veel locaties overgestapt op LED verlichting.
Schiphol Duurzaam: Duurzame Initiatieven op Schiphol Airport, Afvalscheiding - Schiphol Duurzaam: Duurzame Initiatieven op Schiphol [...]
Geplaatst in Duurzaam, Licht | Lees verder »
Een Bijzondere Duurzaam Licht Test: Metingen Podiumverlichting in de Rotterdamse Schouwburg
Binnen het door VSL uitgevoerde onderzoek is van 37 conventionele en „synthetische?, c.q. duurzame, armaturen middels laboratoriummetingen een aantal lichttechnische en elektrische eigenschappen vastgesteld. Tevens zijn gedurende een tweetal theatervoorstellingen (beiden zowel conventioneel als duurzaam uitgevoerd) de elektrische eigenschappen van het totale verlichtingssysteem gemeten.
De in het laboratorium doorgemeten armaturen zijn door de opdrachtgever opgedeeld in [...]
Geplaatst in Agenda, Duurzaam, Licht | Lees verder »
Pink Ribbon: The 7th Festival of Lights Berlin 12-23 October 2011
The lights of the 6th Festival of Lights are extinguished. And while many already miss the colourful spectacle and take a look at the many beautiful photos the theme for the organising-team is: after the Festival is before the Festival.
The date for the 7th Festival of Lights is already set: from Wednesday 12th to Sunday [...]
Geplaatst in Agenda, Gezondheid, Licht | Lees verder »
Duurzaam Dorp Overijssel Hoonhorst: Sportveld met LED Verlichting en Zonnepanelen
In Hoonhorst bij Dalfsen, is zondag het eerste met LED verlichte sportveld van Overijssel in gebruik genomen.
Het is na sportveld Dommendal-Zuid in Eindhoven het tweede veld in Nederland waar gebruik wordt gemaakt van de energiezuinige techniek. De elektriciteit voor de lampen komt in Hoonhorst ook nog eens van zonnepanelen die naast het veld zijn opgesteld. De [...]
Geplaatst in Duurzaam, Licht, Sport | Lees verder »
De Lichtjesroute in Eindhoven
De Lichtjesroute is een 22 kilometer lang, met elektrische ornamenten verlicht traject, door de stad Eindhoven. De gekleurde lampen branden vanaf 18 september tot de tweede zondag in oktober. De Lichtjesroute is gelegen op de openbare weg, vertrekken kan op elk willekeurig punt en alles voor iedereen gratis toegankelijk.
Het meest geniet je van de ornamenten [...]
Geplaatst in Agenda, Licht | Lees verder »
Just Imagine a Self-Driving Electric Bubble Car by Ross Lovegrove
Designer Ross Lovegrove’s self-driving electric bubble car, which turns into a streetlamp at night.
Internationally-recognised industrial designer Ross Lovegrove combines manufacturing innovations with a visionary flair to make products which are environmentally friendly with a sleek and organic aesthetic. He is a pragmatic designer known for the first Sony Walkman and the Louvre’s sanitary facilities, but [...]
Geplaatst in Design, Licht, Vervoer en OV | Lees verder »
Sanya Wind and Solar Powerd Hybrid Streetlamp Solution by Urban Green Energy
Urban Green Energy have set out to innovate the world of street lighting by designing a customizable, 100% renewable energy powered street lamp. The base design incorporates a 600W UGE vertical axis wind turbine as well as 80W of solar panels to provide more than enough energy to ensure the street lamps are shining 365 [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Philips Demonstrates World’s First Mains-powered White-Light OLED Module
Scientists from Philips Research have developed the first-ever organic light emitting diode (OLED) module that can be powered directly from a mains electricity supply. The prototype opens the door to OLED systems that can be directly plugged into standard power outlets without the need for bulky power management circuitry.
This will reduce the bill of materials [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Zuinig met Openbare Verlichting: De Basiscursus Licht & Beheer Openbare Verlichting
Iedereen moet bezuinigen. De basiscursus openbare verlichting helpt u inzicht te verkrijgen in besparingsmogelijkheden. Met duurzame oplossingen die de verkeersveiligheid en sociale veiligheid op niveau houdt.
De cursus Licht & Beheer Openbare Verlichting geeft u in een dag een goed beeld van alle relevante aspecten. Wat is goede verlichting, uiteraard met aandacht voor de nieuwe richtlijn? [...]
Geplaatst in Agenda, Duurzaam, Licht | Lees verder »
Het Eerste Sportpark ter Wereld met LED-Verlichting: Sportpark Dommeldal-Zuid in Eindhoven
Donderdag 2 september wordt de nieuwe lichtinstallatie van Sportpark Dommeldal-Zuid in Eindhoven in gebruik genomen. Drie voetbalvelden van VV Gestel, elf buitentennisvelden van ETV Volley en de oriëntatieverlichting op het terrein zijn voorzien van LED-verlichting.
Een primeur, want Dommeldal-Zuid is daarmee het eerste sportpark ter wereld dat qua buitenverlichting geheel is voorzien van LED-verlichting.
Het project is [...]
Geplaatst in Agenda, Licht | Lees verder »
Pathé Bioscoop Groningen Stapt over op Energiezuinige LED-verlichting
Na diverse testen stapt Pathé Groningen als eerste Pathé bioscoop van Nederland over op energiezuinige LED-verlichting in het kader van energiebesparing en duurzaamheid. Een groot deel van de verlichting is inmiddels vervangen. De overige lampen zullen de komende maanden onderhanden worden genomen.
Pathé Groningen heeft eerder enkele proeven opgesteld met LED verlichting, maar de resultaten vielen [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Energy Entrepeneurs: Shining a Light on Rural Villages Nairobi Kenya
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Liberation of Light by YKSI Expo: Tentoonstelling in het Designhuis Eindhoven
Onder de titel Liberation of Light is van 25 september 2010 tot en met 30 januari 2011 een tentoonstelling te zien in het Designhuis te Eindhoven.
Deze expositie laat de stand van zaken zien op het gebied van led/oled en design in een breed pallet van toepassingen: verlichting binnen en buiten, van kunst tot consumentenproduct, van conceptueel [...]
Geplaatst in Agenda, Licht | Lees verder »
Lite-On Mobile Lamp: These LED-bulbs work even when the power is off
Lite-on has found something to make use of the space in LED-bulbs: batteries.
The company’s Mobile Lamp bulb can stay on for up to two hours even after the power is turned off, effectively turning it into a flashlight.
To switch the bulb on or off you simply touch the copper part while something conductive [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
The Nokera Solar Powered LED-Lightbulb for Developing Countries
The innovative Nokero Solar Powered LED-Lightbulb offers an affordable, clean and safe lighting solution to 1.6 billion people worldwide — a quarter of the human population — who live without electricity and rely on fossil-fuel lanterns for lighting.
The durable, rainproof light bulb is about the size of a standard incandescent bulb and can be charged [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
The Future of Light: Flexible OLED Lighting by Holst Centre
http://www.holstcentre.com
Geplaatst in Licht | Lees verder »
LightFair International 2010: The SOL, Organic LED Chandelier by WAC Lighting
Leading the industry with technological innovation, design reverence and a Responsible Lighting brand standard, WAC Lighting will introduce an Organic LED chandelier for the luxury market, featuring ORBEOS OLED Lighting from OSRAM Opto Semiconductors, at the 2010 LightFair International.
The SOL chandelier is inherently sustainable; designed around energy efficient and environmentally friendly technology, and individually crafted [...]
Geplaatst in Agenda, Licht | Lees verder »
Energieverspilling: Mag het licht Uit in Amsterdam?
Nederland behoort tot de landen met de meeste lichtvervuiling. Negen van de tien Nederlanders storen zich daaraan.
De brochure Mag het licht Uit maakt bedrijven attent op bijvoorbeeld onnodig verlichte etalages, tussen 0.00 en 06.00 uur.
Met simpele maatregelen kunnen ondernemers energie en geld besparen. Patrick Teunissen, Milieuadviseur bij de Dienst Milieu en Bouwtoezicht: “Op een eerdere mailing [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
The Most Talented Light: Licht en Opladen
Een zeer getalenteerd lampje met ongekende mogelijkheden. The Most talented lamp is een combinatie van een lamp met LED-verlichting en een oplaadapparaat.
Mogelijkheden te over voor het opladen van iPhone, iPad of iPod. Neem aan dat de iPad er ook wel op zal kunnen worden aangesloten.
Tuurlijk kunt u er ook een Notebook op aansluiten en niet [...]
Geplaatst in Design, Licht | Lees verder »
Come play with us: Lumiblade Creative Lab by Philips
The Lumiblade Creative Lab brings together professionals from a wide range of creative backgrounds, inviting them to experience – and experiment with – Lumiblade for themselves.
More than just an abstract design concept, the Creative Lab is a real workshop, in Aachen (Germany), where experts in the fields of lighting, electronics and materials are on hand [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Een Flinterdunne Lamp: The Edge with OLED-panels by Amanda Levete
Tja, wat kun je daar nou anders van zeggen dan heel mooi en ongelofelijk dun.
The Edge is een ontwerp van Amanda Levete en het fraaie design is voorzien van twee ultra-dunnen OLED-paneeltjes die voor het licht zorgen.
Geweldig en ongetwijfeld met een zeer laag energieverbruik. De Edge is overigens ontwikkeld in nauwe samenwerking met Philips [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
PLACE-it makes light flat and flexible by Philips
Philips heeft 10,9 miljoen euro aan subsidie gekregen van de Europese Commissie. Dat bedrag mag het bedrijf, samen met onder meer het Holst Center op de Eindhovense High Tech Campus en onderzoeksinstituut TNO, besteden aan onderzoek naar het gebruik van LED-verlichting in textiel.
Het nieuwste project op dit gebied heeft de naam ‘Place-It’. De bedoeling is [...]
Geplaatst in Gezondheid, Licht | Lees verder »
WONDERLAMP: 7 light objects by Studio Job & Pieke Bergmans
Leuk mailtje van Pieke Bergmans om de opening van een zeer speciale tentoonstelling bij te wonen.
Bedankt Pieke, helaas, even op en neer naar Milaan zit er niet in.
De uitnodiging was kort maar krachtig:
DILMOS presents ‘WONDERLAMP’ 7 light objects by Studio Job & Pieke Bergmans.
Cocktail
Wednesday 14 April 2010 / 18:00
Open
15 – 19 April 2010 / 10:00 [...]
Geplaatst in Agenda, Licht | Lees verder »
Trajectum Lumen 2010-2018: A Utrecht Tale of Light
Utrecht is een nieuwe attractie rijker. Trajectum Lumen is een anderhalf uur durende avondwandeling langs 18 lichtkunstwerken van nationale en internationale kunstenaars.
Woensdagavond 7 april is om 20.30 uur de feestelijke opening op de Neude. De kunstenaars gebruiken duurzame en innovatieve manieren van belichting. Op Trajectum Lumen komen uiteindelijk meer dan 25 lichtkunstwerken.
In 2013 vormt [...]
Geplaatst in Agenda, Licht | Lees verder »
Dé Nieuwe Maatschappij: Tijd voor een MindSwitch by Philips
Een nieuw lichttijdperk is aangebroken, een groen tijdperk, zo laat Philips weten. Tijd dus voor LEDswitch, hét evenement over energiezuinige en duurzame verlichting voor en door professionals.
Maandag 29 maart 2010 staat De Lichtfabriek in Haarlem helemaal in het teken van energiezuinige (LED-) verlichtingstoepassingen.
Waarom? Omdat we in het industriële tijdperk een aspect van welvaart en welzijn een beetje uit het [...]
Geplaatst in Agenda, Licht | Lees verder »
Blauwe LED-verlichting goed voor in bloei trekken tulpen
Planten hebben licht nodig voor groei en ontwikkeling. Sommige bolgewassen echter, hebben zoveel reservevoedsel in hun bol dat ze voor de bloemproductie geen groeilicht nodig hebben.
Zo is voor het in bloei trekken van tulpen alleen stuurlicht nodig om bloemen van goede kwaliteit te produceren.
Uit proeven met rode en blauwe LED’s blijkt dat bij 100% [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Lemnis Lighting gaat naar Afrika met de Pharox LED-Lampen
Mooi hoor, alweer een grote stap voor Lemnis Lighting.
Dankzij een financiële injectie van 26,2 miljoen euro kan Lemnis Lighting starten met het veroveren van de Afrikaanse markt met de Pharox LED-lampen.
Met het nieuwe kapitaal is Lemnis Lighting in staat om de portfolio van LED-verlichting verder uit te breiden. Voor de uitrol in Afrika werkt Lemnis Lighting [...]
Geplaatst in Int. Samenwerking, Licht | Lees verder »
Philips gaat LED-Verlichtings Projecten bij Bedrijven en Overheden Financieren
Philips gaat zich nu ook bezig hoouden met de financiering van projecten om energiezuinige LED-Verlichting bij overheden en bedrijven te kunnen leveren.
De LED-Verlichting kan op krediet worden aangeschaft, waarna men de besparing die de verlichting zal opleveren, kan gebruiken voor de aflossingen. Voor de kredietfaciliteit werkt het concern samen met banken.
Philips today announced a [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Investeren, Licht | Lees verder »
Tilburg schakelt op grote schaal over op LED-Straatverlichting
De gemeente Tilburg heeft een overeenkomst met Philips gesloten om maar liefst 2.400 LED-lampen te leveren. Hiermee is Tilburg de eerste gemeente in Europa die zo grootschalig overstapt op LED-straatverlichting.
Voor het einde van het jaar is een groot deel van de verouderde straatverlichting in de hele stad vervangen door energiezuinige LED-verlichting van Philips.
Zie ook: [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
The 2009-10 UNEP Sasakawa Prize: Nuru Light and Trees Water People
The 2009-10 UNEP Sasakawa Prize co-laureates are bringing “green” stoves and clean lighting to remote communities in Latin America, East Africa and India.
This year’s winners are Nuru Design, a company bringing rechargeable lights to villages in Rwanda, Kenya and India; and Trees, Water and People (TWP), an organization that collaborates with local NGOs to distribute [...]
Geplaatst in EEN-Armoede, Int. Samenwerking, Licht | Lees verder »
The Wind and Solar Powerd Hybridyne Panasonic Kazekamome RHS
The RHS, Remote Hybrid System, is a standalone lighting standard for municipal, corporate and industrial uses, that needs no wiring, no electricity and no underground maintenance.
The RHS captures energy from both wind and sunshine. The electricity is stored in batteries within the base and released as needed for lighting , security, or other functions.
Source: RHS
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Greener Gadgets Design Competition 2010: The Niteo Lamp and Charging Station
Zo, dit is het laatste ontwerp in het kader van de Greener Gadgets Design Competition 2010 dat wij u graag laten zien.
Wat mij betreft het winnende ontwerp. Mooi idee om een lamp te maken die licht moet gaan brengen in de duisternis voor alle mensen in de wereld die nog geen stroomaansluiting hebben.
Niet helemaal nieuw, [...]
Geplaatst in Agenda, Design, EEN-Armoede, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Energiezuinige Groene LED-Verlichting met Bewegingssensoren langs Papendorpsepad
Openbare verlichting die meer elektriciteit genereert dan er wordt verbruikt. Mooier kan het haast niet zou je zo zeggen.
De gemeente Utrecht liet nieuwe energiezuinige LED-verlichting installeren langs het Papendorpsepad, een fietspad tussen Nieuwegein en Utrecht. De Energie komt van twee windturbines.
Het energieveruik is extra laag omdat de LED-armaturen met groen licht reageren op beweging. Als er niemand langskomt, is [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Lemnis Lighting: The Pharox Lite Solar Lighting System
Wereldwijd hebben ongeveer 1 miljard mensen geen toegang tot electriciteit en dus licht. Wie geen verlichting heeft, heeft geen kans om zich aan armoede te ontworstelen. verlichting verschaft mensen extra tijd die ze kunnen wijden aan onderwijs en studie, werk, huishouden en sociale activiteiten.
In grote delen van de wereld ontbreekt een (betrouwbaar) elektriciteitsnet. Bewoners zijn [...]
Geplaatst in EEN-Armoede, Int. Samenwerking, Licht | Lees verder »
Batibouw 2010: Megaman introduceert nieuwe generatie LED-lampen
Op Batibouw 2010 toont Megaman een proefopstelling waar het zijn nieuwe generatie van led-lampen vergelijkt met andere lampen.
Volgens Megaman is nu het moment aangebroken om gloeilampen en halogeenlampen te vervangen door led-lampen.
De led-lampen van Megaman zijn voorzien van 92 microleds uit het hele spectrum die verticaal tegenover elkaar zijn geplaatst. Het verkregen effect is [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
De LED Werklamp Pro-Work en de LED Flitslamp van Wurth
Würth heeft het verlichtingsprogramma voor vrachtwagens, trailers, heftrucks en landbouwvoertuigen uitgebreid met een nieuwe LED-Werklamp en een nieuwe LED-Flitslamp.
De compacte LED flitslamp is een handige waarschuwingslamp voor werkvoertuigen om omstanders te attenderen op mogelijk gevaar. De LED flitslamp wordt standaard geleverd met een transparante, extreem krasbestendige kap, oranjekleurige LED’s en een metaalkleurige kunststof-onderplaat met 3-punts [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Lemnis Lighting: Duurzamere Kassenteelt met Energiezuinige Lemnis Oreon LED-Verlichting
Lemnis Lighting, u kent ze inmiddels wel van de Pharox LED-lampen en de opzienbare groene straatverlichting, is ook al even actief met energiezuinige LED-verlichting voor de Kassenteelt.
Vandaag werd een samenwerkingsovereenkomst getekend met Van der Arend Tuinbouwtechniek, dat daarmee vertegenwoordiger in de markt van de LEDs van Lemnis wordt ten behoeve van de tuinbouw.
LED’s zijn [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Schmidzt CargoBull The Trailer Company kiest voor LED-verlichting in alle Koelvries Trailers
Trailerfabrikant Schmitz Cargobull monteert met onmiddellijke ingang enkel nog LED-lampen op haar koelvries trailers.
De LED-verlichting heeft volgens Schmitz diverse voordelen.
De LED-verlichting is volgens Schmitz efficiënter dan de tot nu gebruikte conventionele verlichting basis van gloeilampen: er is meer lichtopbrengst. Daarnaast gebruikt LED-verlichting minder energie en er is nog een belangrijk voordeel: ze stoten minder [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Philips Sustainable Makeover: Hoe heeft Philips PSV geholpen?
Mooie PR-actie van PSV en Philips. Vandaag worden drie projecten onthuld in het kader van de samenwerking ‘Sustainable Makeover’.
Philips heeft de verlichting in de woningen van PSV-aanvoerder Timmy Simons en verdediger Dirk Marcellis flink energiezuiniger gemaakt. Het gezin Simons bespaart dankzij de nieuwe lampen jaarlijks 57 procent op het energiegebruik, speler Marcellis 35 procent.
Ook in het [...]
Geplaatst in Agenda, Licht, Sport | Lees verder »
Video The Philips OLED Mirrorwall
The Philips Mirrorwall is a wall made out of white Lumiblade OLED panels and a camera, and it basically acts as a mirror, display shadow reflections of people standing in front of it.
It turns out that Philips are actually offering this limited-edition wall. The price? about 10-12K€ per m² (they’ll made it just for [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Energieverspilling: Amsterdam pakt Onnodige Verlichting aan
Milieubewust denken en ondernemen staat hoog op de maatschappelijke agenda. Daarom start de gemeente Amsterdam dit jaar met een actie om onnodige verlichting terug te dringen. Om te beginnen brengt de Dienst Milieu en Bouwtoezicht (DMB) de hemelhelderheid in kaart.
Men wil nog dit jaar onnodige verlichting zoveel mogelijk terugbrengen. Verlichting is onnodig als niemand er [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Duurzame en Energiezuinige Lichtbakens van Philips en Tauw
Philips en Tauw hebben een samenwerkingsovereenkomst getekend voor het ontwikkelen van duurzame openbare verlichting.
Het eerste resultaat is de ontwikkeling van energiezuinige Lichtbakens langs de openbare weg.
Een Lichtbaken is een relatief korte mast (paal) waarop een kleine LED-lamp met zonnepaneel is gemonteerd. De lichtbakens worden om de 100 meter geplaatst langs bijvoorbeeld autowegen of vrijliggende [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Nieuwspoort: Jacqueline Cramer lanceert de nieuwe LED-Verlichting
Minister Jacqueline Cramer van VROM lanceerde in Nieuwspoort de nieuwe LED verlichting van dit perscentrum. ‘Groen’ maar helder, te dimmen en duurzaam. Interview met de minister over duurzaamheid bij Nieuwspoort en het Rijk.
Gevolgd door interview met Nieuwspoort-voorzitter Max van Weezel. Is Nieuwspoort een propaganda-instrument voor de overheid? Nee hoor, maar Nieuwspoort heeft een voorbeeldfunctie. Het [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Consumentenbond test LED-Lampen: Philips Econic LED-lamp als beste getest
De Philips Econic LED lamp is als beste uit de bus gekomen in het meest recente onderzoek naar LED- lampen van de Consumentenbond.
In de test werden onderzocht vier LED lampenmerken onderzocht, de Gamma, Philips, AH en de Pharox LED-lampen. De Philips Econic LED-lamp kwam als beste uit de bus en scoort aanzienlijk beter dan de [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
LED-Verlichting goed voor productie en kwaliteit Prestige Rozen
Led-belichting heeft een positief effect op de productie en kwaliteit van rozen van het cultivar Prestige.
Dat blijkt uit het onderzoek afgelopen jaar bij Zuurbier Rozenkwekerijen.
In het eindrapport dat onlangs verscheen wordt geconcludeerd dat telen onder LED bovenbelichting tussen januari en maart een hogere productie per mol PAR opleverde, zowel in aantal takken als in gewicht. [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Yotaro Baby: De nep-baby met een lichtgevend gezicht en geluidjes
Kijk, dat er met LED, OLED en AMOLED veel mogelijk is, wisten we al. Dat er mensen zijn die daar dan een hele vreemde toepassing voor gaan bedenken, was ook al langer bekend.
Zie ook: Samsung 2 inch S shape flexible AMOLED
Maar wat de ingenieurs van de University of Tsukuba hebben bedacht, slaat werkelijk alles.
Ik stel u [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
CES 2010: You’re Customized OLED Display
Ever wondered how you spend tens of thousands of dollars on custom OLED artwork? These guys can show you exactly how. There is no way to describe how gorgeous these displays are until you see them in person.
The custom work can range from 10k to 100k but those individual flowers are actually only $100. [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
CES 2010: Asus Waveface Ultra, de OLED armband
Nou, als dat geen modern armbandje is dan weet ik het niet meer.
De Asus Waveface Ultra is een polsbandje met ongekende mogelijkheden en werkt op basis van een Web-Connected Smartphone en een flexibel OLED-scherm.
Kijkt u zelf even naar het filmpje. Bron: Ecouterre
Geplaatst in Design, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Coca-Cola billboard in San Fransisco: Green Make Over
Alweer is een markant Coca-Cola billboard even fors onderhanden genomen om een ware vergroeningskuur te ondergaan.
In feite is er van het oorspronkelijke billboard weinig meer over. Allemaal keurig rgrecycled of hergebruikt.
In het nieuwe Coca-Cola billboard in San Fransisco zijn 4800 CFL gebruikt voor de witte belettering en LED’s voor de achtergrond.
Jammer genoeg is de stroomvoorziening wel [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Bhutan: Video On the Wings of Light
Tja, wat moet je er anders van zeggen dan geweldig. Geweldig om te zien hoe een beetje licht mensen gelukkig kan maken. Geweldig ook om te zien hoe eenvoudig dat eigenlijk kan worden gerealiseerd. Kijkt u even naar de video’s.
The Solar Electric Light Fund brings solar power technology to people in the developing world. Here [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Light+building 2010: World Premiere CIELO Lirio by Philips, the First Lampless Pendant in The World
13 april 2010: Gelukkig wel veel nieuws op het gebied van duurzame verlichting. Philips laat de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van LED-verlichting zien.
LED-technologie maakt de toepassing mogelijk van architectuur en design in woningverlichting en dus introduceert Philips een collectie woningarmaturen op de snijkant van hedendaags interieurontwerp.
Drie nieuwe productfamilies – Lirio by Philips, Arcitone en [...]
Geplaatst in Agenda, Bouwen-Klussen, Licht | Lees verder »
Maand van de LED: De LED-Champagneglazen
Tja, mij persoonlijk lijkt het helamaal niets, maar er zullen vast mensen zijn die deze kunststof champagneglazen met ingebouwde LED-verlichting fantastisch vinden voor de oud en nieuwviering.
In de glazen zit een batterij met een LED-lampje en alshet glas gevuld is wordt het verlicht. En voor wie snelt drinkt is er een kleine waarschuwing: pas op [...]
Geplaatst in Licht, Oud & Nieuw | Lees verder »
Happy New Year Light Show at Eiffel Tower Paris
Voor het eerst in de geschiedenis zal de Eiffel Toren in Parijs het decor zijn van een gigantische lichtshow tijdens de jaarwisseling.
Om elf uur ‘s-avonds gaat het lichtspektakel van start en dat zal pas eindigen in het nieuwe jaar. Eerst gaat de normale verlichting aan en de laatste twintig minuten zijn gereserveerd voor een grote show [...]
Geplaatst in Licht, Oud & Nieuw | Lees verder »
Maand van de LED-Verlichting: Dubai Fountain Time to Say Goodbye by Andrea Bocelli
Een mooie afsluiting van de Maand van de LED-Verlichting. Het einde van 2009 nadert met rasse schreden en het wordt tijd om afscheid te nemen.
Time to Say Goodbye en in combinatie met de het water van de Dubai Fontain levert dat een geweldige licht- en watershow op. Kijkt u zelf even naar de video. [...]
Geplaatst in Licht, Oud & Nieuw, Water | Lees verder »
Maand van de LED: The Fetish of Big Eyes with LED-Eyelashes
An LED Eyelash project is brought into the world to find an answer to this simple question: Why do women want larger and bigger eyes? In particular, Asians tend to have stronger needs for bigger eyes as a standard of beauty.
Since relatively few Asians are born with big eyes, those without can only look for [...]
Geplaatst in Design, Licht | Lees verder »
Maand van de LED: De LED-Wekker Watt Time
Zo, wat men bij Philips nog steeds niet voor elkaar heeft, is door anderen al wel volbracht. Een Wake-Up Light met een LED-lamp in de vorm van een peervormige gloeilamp.
De Watt Time wekker is een fraai vormgegeven lampje dat u kunt gebruiken als leeslampje, gewone wekker of als Wake-Up Light.
Zie ook: De Wake-Up Light met [...]
Geplaatst in Design, Licht | Lees verder »
Maand van de LED: De LED-Bruidsjurk
Even wat bijzonders doen tijdens de bruiloft met wat LED-lampjes maakt natuurlijk een geweldige indruk op alles en iedereen. Kijkt u zelf even naar het filmpje om te zien welke verrassing dit bruidje voor haar man en gasten had bedacht.
Toch mooi, wat je allemaal met LED-verlichting kunt doen. Denk eigenlijk dat dit bruidspaar ook heel [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Maand van de LED: Het LED-Tentlampje Mightylite Flip
De Mightylite Flip is een LED-tentlampje dat slechts 16 cm hoog is en toch een behoorlijke lichtopbengst geeft.
Het Cree LED-lampje levert een respectabele 185 lumen, voldoende om een behoorlijke ruimte mee te verlichten.
De reflector zorgt voor een goede verspreiding van het licht, en de lichtbundel valt aan te passen door het lampje wat verder van [...]
Geplaatst in Licht, Vakantie | Lees verder »
Maand van de LED: De LED-Eierwekker Timer to Light by Jasper Hou
Mooi idee van designer Jasper Hou om het aloude principe van de knijpkat toe te passen bij een moderne variant van de eierwekker met LED-verlichting.
Zo’n eierwekker werkt immers op hetzelfde principe. Een met de hand gespannen veer of ander mechanisme dat zichzelf weer afrolt.
Bij een gewone eierwekker eindigt dat met het overbekende waarschuwende geluid en bij [...]
Geplaatst in Design, Licht | Lees verder »
Maand van de LED: De LED-Bedroom Expose
Nou, ik weet het niet. Is dit nou een sustainable bedroom of niet?
Alles is gemaakt van “rotten teak planks” waar men LED-verlichting tussen heeft geduwd.
Verdere informatie is niet te vinden, behalve dan dat het blauwe licht komt door het epoxiemateriaal waarmee men alles aan elkaar vast heeft gezet. Lijkt mij erg optimistisch om dit nu sustainable green [...]
Geplaatst in Hergebruik-Kringloop, Licht | Lees verder »
Maand van de LED: De LED-Robot Indemann by Maurer United Architects
Langs de snelweg A4 tussen Aken en Keulen kunt u sinds kort even uitstappen om een bezoek te brengen aan een gigantische robot van twaalf verdiepingen.
De nieuwe uitkijktoren Indemann in Inden is ontworpen door Maurer United Architects.
De volledig in staal uitgevoerde uitkijktoren, in de vorm van een twaalf verdiepingen hoge robot heeft een roostervloer op [...]
Geplaatst in Bouwen-Klussen, Design, Licht | Lees verder »
Video CuteCircuit GalaxyDress with 24.000 LEDs at MSI
The Galaxy Dress is the center piece of the “Fast Forward: Inventing the Future” exhibit at the Museum of Science and Industry in Chicago. The museum is celebrating its 75 years and has commissioned the GalaxyDress for their permanent collection.
The GalaxyDress provides a spectacular and mesmerizing effect being embroidered with 24000 color LEDs, it is [...]
Geplaatst in Design, Licht | Lees verder »
Maand van de LED: Heineken The City in Amsterdam
LED-verlichting is innovatief, biedt geweldig veel nieuwe mogelijkheden en past uitstekend bij de ‘look and feel’ die we willen uitdragen.
Door de totale winkel met LED-verlichting uit te voeren zijn we bovendien 100% onderscheidend ten opzichte van anderen, aldus Marc van der Mijn, Store Manager Heineken Brand Store Amsterdam.
Vlakbij het Rembrandtplein in Amsterdam is een [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Maand van de LED: Het LED-Bad Nirvana wint Red Dot Design Award 2009
Geweldig om te zien natuurlijk. Deze Nirvana Bathtub is voorzien van 360 LED-lampjes die voor mooie sfeerverlichting zorgen in uw badkamer.
Nog mooier is het waterbesparende design waardoor u maar liefst 60 procent minder water verbruikt. Niet voor niets werd het fraaie design dit jaar bekroond met de Red Dot Award Product Design 2009.
In hoeverre het [...]
Geplaatst in Licht, Water | Lees verder »
Maand van de LED: Het LED-Message Board
U kent ze wel. Van die borden waar u met een stift een boodschap op kunt schrijven. Tijd voor een moderne variant met LED-verlichting waar u nog eens extra de aandacht mee kunt trekken.
Het LED Illuminated Message Board ziet er fraai uit, is superdun en u kunt kiezen uit de kleuren rood groen en blauw [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Maand van de LED: The LED Pocket-Light by Harc Lee
Ja, wat moet je er van zeggen. Geweldig, kleiner en efficiënter kan het haast niet.
Designer Harc Lee is de bedenker van de Pocket-Light, een een lampje ter grootte van een creditcard.
Lijkt mij ontzettend handig om in de portemonnee te hebben, maar zoals dat wel vaker gaat met ontwerpen: nog niet te koop.
Geplaatst in Design, Licht | Lees verder »
Maand van de LED: Peace Bridge between Canada and US met LED-Verlichting
Mooi hoor. Met LED-verlichting van Philips wordt de Peace Bridge tussen Canada en Amerika op een fantastische manier verlicht.
Ik moet zeggen dat de brug er bij daglicht een stuk minder fraai uitziet. Eigenlijk niets bijzonders. Ach, u weet het inmiddels denk ik wel: LED’s make things better!
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Maand van de LED: Het LED-Soft Screen
Nou was ik al aardig overtuigd over de ongekende mogelijkheden van LED-verlichting, maar wellicht is het beter om te spreken van onbegrensde mogelijkheden. Als u even naar de video kijkt, snapt u direct wat ik bedoel.
Met groot gemak worden de grootste LED-screens ter plekke in elkaar gezet en het eindresultaat mag zeker gezien worden.
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Maand van de LED: Sportvloer met LED-Verlichting wint Nationale Sport Innovatie Prijs 2009
Een sportvloer waarbij LED-verlichting de lijnen voor een bepaalde sport aangeeft. Dit idee heeft de Nationale Sport Innovatie Prijs gewonnen. Het product wordt momenteel onder de naam Pulastic Led Court ontwikkeld door Descol kunststof chemie te Deventer, dochteronderneming van Sika.
De prijs werd in oktober uitgereikt door Erica Terpstra, voorzitter van NOC-NSF, tijdens het nationale congres [...]
Geplaatst in Licht, Sport | Lees verder »
Maand van de LED: Philips verlicht Festival des Jardin Chaumont
Ziet er toch weer heel mooi uit met dank aan de toegepaste LED-Verlichting.
Philips verzorgde het geheel in het kader van een onlangs gesloten drie-jarige samenwerking met het prestigieuze Festival des Jardin dat ieder jaar van mei tot en met oktober op de agenda staat van het Chaumont-sur-Loire Centre for Arts and Nature. Blijft mooi om te zien [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Maand van de LED: Philips Lumiware Wijnkoeler
Philips komt met een geheel nieuw concept voor in huis: Lumiware. Het zijn allemaal producten met ingebouwde LED-verlichting. Op dit moment omvat het assortiment een wijnkoeler en een vaas.
De hele Lumiware serie werkt op batterijen en is geheel waterdicht, zodat alles zowel binnen- als buitenshuis kan worden gebruikt. Bron: Philips
Geplaatst in Licht, Oud & Nieuw | Lees verder »
Maand van de LED: Het LED-Bed Poesy by Philippe Boulet
Een bed met LED-verlichting? Ja, hoor het kan. Het idee komt van de Franse ontwerper Philippe Boulet, die is gespecialiseerd in het ontwerpen van allerlei soorten meubels, bedden en accesoires met LED-verlichting.
Alle creaties van Philippe geven op een bijzondere manier licht en leveren ieder op een eigen manier een unieke sfeer op.
Wilt u meer sfeerbeelden zien van het Lit Poesy? Dan [...]
Geplaatst in Design, Licht | Lees verder »
Maand van de LED: De LED-Schommel by Boaz Cohen and Sayaka Yamamoto
Tja, ze noemen het zelf The Swing Lamp, maar ik zou toch zeggen dat is typisch een schommel met LED-verlichting.
Mooi ontwerp in elk geval van Boaz Cohen en Sayaka Yamamoto BCXSY en lekker eenvoudig ook. Gewoon een stuk polyethyleen en wat LED-lampjes en net zoals met de ouderwetse schommel hangend aan touwtjes. Lijkt mij alleen al voor [...]
Geplaatst in Design, Licht | Lees verder »
Energiebesparing: Allemaal LED-Lampen bij Kompak in Etten-Leur
Kompak in Etten-Leur laat weten het eerste bedrijf in Nederland te zijn dat alleen LED-lampen gebruikt voor zowel de binnenverlichting als de buitenverlichting. Men claimt zelfs het eerste bedrijf ter wereld te zijn.
Lijkt mij allemaal sterk overdreven door Kompak, maar natuurlijk wel een hele mooie publiciteitsstunt. Eerder schreef ik al over de Groenste Supermarkt van [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED: De OLED-Jurk by Gareth Pugh
Blijft mooi om te zien wat er allemaal kan worden verlicht met de nieuwste verlichtingstechniek.
De Engelse modeontwerper Gareth Pugh bedacht dat het best aardig zou zijn om een jurk met een beetje aparte vorm helemaal te bedekken met OLED-paneeltjes.
In het donker levert dat een fantastisch effect op. In de jurk is een knop ingebouwd, [...]
Geplaatst in Design, Licht | Lees verder »
Maand van de LED: Fietsen met LED-Wielen by MonkeyLectric
Alweer een hele leuke toepassing van LED-verlichting die de verkeersveiligheid nog aardig ten goede kan komen. Een fiets uitgerust met dit soort LED-Displays op de wielen kunt u eenvoudig weg niet over het hoofd zien.
MonkeyLectric bedacht dat fietswielen best kunnen worden voorzien van LED-displays met zo’n 250 LED-lampjes, die tijdens het fietsen afbeeldingen en zelfs video’s kunnen tonen. Wel [...]
Geplaatst in Licht, Vervoer en OV | Lees verder »
The Amazing Grace Christmas House
Geplaatst in Agenda, Kerst, Licht | Lees verder »
Christmas lights Bainbridge circle Murrieta Wizards of Winter
During these economy time, the street of Bainbridge Cir, Murrieta Ca thought we would do something to put a smile on peoples faces. So the block decided to do something different this year for Christmas, we synchronized all 12 houses to music. It came out very impressive and it is a must see as the [...]
Geplaatst in Kerst, Licht | Lees verder »
Lemnis Lighting introduceert de Pharox Flame LED-lamp
Mooi hoor, na de grootschalige introductie van de Pharox LED-Lamp via de Postcodeloterij is het alweer tijd voor het volgende nieuwtje. Lemnis Lighting introduceert de eerste Pharox Flame ledlamp op de Nederlandse markt als energiezuinig alternatief voor de 40 W flame gloeilamp.
De Pharox 5 W Flame ledlamp speelt in op de behoefte van veel consumenten die echt warm [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Maand van de LED-Verlichting: Het Grootste Permanente Textiele LED-Object in de Benelux
Als blikvanger voor het vernieuwde Textielmuseum ontwikkelde Urban Alliance het grootste permanente textiele LED object in de Benelux.
Het object is bedoeld voor zowel informatie als creatieve uitingen en hangt in het entreegebouw, ontworpen door Cepezed.
Bron: Urban Alliance
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Maand van de LED-Verlichting: De Trommelaeren van Roosendaal in het LED-Licht
De Trommelaeren van Roosendaal staan voorgoed in de schijnwerpers. En hoe! Prominent op de Nieuwe Markt en ‘s avonds badend in het licht.
Kunstenaar Léon Vermunt heeft er iets moois van gemaakt. Negentien grote afbeeldingen van ieder ruim twee meter hoog. Zie ook Eerbetoon aan Trommelaeren
Het grote kunstwerk krijgt LED-verlichting. Kosten 30.000 euro en een [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Maand van de LED-Verlichting: De LED-Bloempot
Zo, die hadden we nog niet gehad. Een bloempot met ingebouwde LED-verlichting die van stroom wordt voorzien via een ingebouwd zonnepaneeltje dat u op maximaal drie meter afstand kunt neerzetten.
De LED-Bloempot op zonne-energie geeft midden in de nacht ook licht. De pot neemt verschillende kleuren aan zoals blauw, wit, groen of paars. Afhankelijk van de hoeveelheid [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-Verlichting: De LED-Moodwall in de Amsterdamse Bijlmer
In Amsterdam Zuid-Oost kennen ze ‘m waarschijnlijk al. De Bijlmer Moodwall bestaat uit een ruim twintig meter lange LED-Wand gekoppeld aan een uniek bewegingsensoren systeem.
Door de interactieve programmering wordt met de Moodwall een donker voetgangersviaduct omgevormd tot een bijzondere entree voor winkelcentrum De Amsterdamse Poort, die bovendien de veiligheid ten goede komt.
De LED-Moodwall reageert op voorbijgangers met [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Maand van de LED-Verlichting: De LED-Pantoffels
Geweldig idee om LED-lampjes toe te voegen aan heerlijk zachte pantoffels. Lijkt mij ontzettend handig voor mensen die ‘s nachts even de koelkast of het toilet willen bezoeken.
U kent het waarschijnlijk wel. Dan gaan overal de lichten aan om veilig over gangen en trappen te lopen.
Met de LED-Pantoffels is dat niet meer nodig. Altijd uw eigen lampje [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Maand van de LED-Verlichting: De LED-Badlampjes voor sfeer in de badkamer
Sfeer in de badkamer, wie zou dat niet willen? Om die sfeer te creëren zijn er nu de LED-Badlampjes waarmee u uw badkamer in een handomdraai omtovert in een romantische en rustgevende plek in uw huis.
De Color Changing Spa Lights kunnen met hun zuignapjes op de muren, in bad en zelfs onder water worden geplakt, maar u kunt ze ook [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Maand van de LED-Verlichting: De LED-IJsblokjes
Het kan allemaal met LED-lampjes. Zelfs het ijsblokje kan van een kleurig lichtje worden voorzien.
Met LED-IJsblokjes worden cocktailparty’s, kerstfeest of oud&nieuw party extra feestelijk. De LED IJsblokjes draaien vrolijk rond in allerlei drankjes en geven die een bijzondere kleur.
De blokjes zijn uiteraard niet giftig en zijn geheel waterdicht. Maar liefst zeven kleuren kan het blokje zich aanmeten en [...]
Geplaatst in Agenda, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-Verlichting: De LED-Kimono by Miya Masaoka
Geweldig project van Miya Masaoka die met het ontwerp van de LED-Kimono al zijn specialiteiten in één groot project heeft samengebracht.
Muziek, geluid, licht in een kimono. Was natuurlijk nog een hele klus om de 440 LED’s die allemaal apart worden aangestuurd te bevestigen en om daar weer een muziek- en lichtshow bij te bedenken.
Dat levert een [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Maand van de LED-Verlichting: Het LED-Notitieblok
Wie gebruikt het niet? Het notitieblok is al jaren oud en nog steeds gebruiken mensen de kleine blokjes om belangrijke zaken even snel op te schrijven. Al gebruik je de blokjes niet meer, je kan ze nog wel kopen in elke winkel voor schrijfwaren. Voor diegenen die graag een hipper notitieblok willen, of voor mensen [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-Verlichting: New Burj Dubai Lake Fountain
Amazing new video from the Burj Dubai Lake Fountain in High Definition, taken in June 2009.
The show starts from 6pm onwards roughly every 30 minutes, later in the evening more often. Each show is different and lasts for 3 to 5 minutes.
Geplaatst in Licht, Water | Lees verder »
Maand van de LED-Verlichting: The LED Chess Set by Tetranite
Geweldig toch? Lijkt mij een fantastisch kerstcadeau. Een schaakbord en schaakstukken met ingebouwde LED-verlichting. Je moet er maar opkomen. Het stukje huisvlijt wordt uitgebreid beschreven op Instructable. Inmiddels is er ook al een iets minder gecompliceerde versie uitgebracht.
Voor wie een beetje handig is, zijn hier de pagina’s met alle instructies om zelf zo’n schaakspel te [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Maand van de LED-Verlichting: Zwembad De Kolk nu met nieuwe LED-verlichting
Zwembad De Kolk in Wierden nam vrijdagavond de hagelnieuwe led-verlichting in de zwembaden in gebruik. Dat gebeurde tijdens het discozwemmen, een activiteit die prima past in het mediterraan blauwuitgelichte bad. De reacties zijn heel positief en het is prachtig om te zien.
De nieuwe led-verlichting heeft 20.000 euro gekost, maar daar staan veel voordelen tegenover. Uiteraard is [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Collapsing Volume.MGX LED-Lamp by Dror Dror Benshetrit
Dror applied his squared square geometry to one flat, 3d, sls print of interlocking squares. When illuminated, the beauty of the complexity of the shape is highlighted through the various effects the light has on the hundreds of squares that make up the collapsible form. The light is diffused in a way that gives the [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
The Yas Hotel in Abu Dhabi : Biggest LED-project in the World
Nou, of het echt het grootste LED-project in de wereld is, valt nog te bezien, maar imposant is het zeker.
Het Yas-hotel in Abu Dhabi heeft het grootste Led-project ter wereld gerealiseerd, zo lees ik in elk geval bij Duurzaam Gebouwd.
Alweer een mooi voorbeeld van de enorme mogelijkheden die LED-verlichting nu al heeft en de ontwikkelingen gaan [...]
Geplaatst in Bouwen-Klussen, Licht | Lees verder »
President Barack Obama Lights the National Christmas Tree
President Obama speaks before the lighting of the National Christmas Tree on the Ellipse. December 6, 2012
President Barack Obama speaks before the lighting of the National Christmas Tree on the Ellipse. December 1, 2011
Christmas in Washington with President Barack Obama
Holidays at The White House 2010
The President, joined by the First Family and Vice President and [...]
Geplaatst in Kerst, Licht | Lees verder »
Superstar: De grootste draaiende Christmas Star ter Wereld by Siemens
Een torenhoge windturbine uitrusten met LED’s en zo een uiterst opvallend symbool voor klimaatbescherming en duurzaamheid neerzetten – Siemens heeft hiermee een wereldwijd uniek en baanbrekend technisch project gerealiseerd.
Het idee werd uitgevoerd in samenwerking met Michael Pendry, een multimediakunstenaar uit München, en vergde meer dan een jaar van intensieve voorbereiding.
Zondag 29 november om 20.00 [...]
Geplaatst in Agenda, Kerst, Licht | Lees verder »
MoodChair met LED-verlichting by Aether & Hemera
Het is december. Tijd om weer even de aandacht te vestigen op de Maand van de LED-verlichting. De hele maand december laten wij u op Anders Bekeken weer de onuitputtelijke mogelijkheden van LED-verlichting zien.
De MoodChair van Aether & Hemera is weer eens iets anders. Afhankelijk van uw stemming, kleurt de stoel telkens weer een andere kleur.
Zie [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Philips solar-powered football floodlighting system in Africa
Philips gaat mensen die weinig of geen toegang hebben tot elektriciteit in staat stellen tot ver in de nacht sport te beoefenen of te bekijken met ’s werelds eerste speciale LED-schijnwerperoplossing (met intense lichtbundels) op zonne-energie. Op dit moment zijn ongeveer 1,6 miljard mensen op de wereld niet in staat om zich aan te sluiten op [...]
Geplaatst in Licht, Sport | Lees verder »
De OSRAM LED-Lamp: Parathom Classic A 60 en de Parathom Classic A 80
Zo, dat kon natuurlijk niet uitblijven. Nadat alles en iedereen inmiddels heeft aangegeven in LED-verlichting de juiste richting voor de toekomst te zien, komt ook OSRAM met een opzienbarende onthulling. Met LED-lampen is veel energie te besparen.
De uitgevoerde LED life-cycle assessment geeft het duidelijk aan. LED-lampen zijn energiezuiniger dan gloeilampen, maar men vergeet ook [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-Verlichting: How LED Tattoos Could Make Your Skin a Screen
Animated and programmable LED tattoos connected to your brain? You could show off your latest Flash animations, watch TV on your arm, or have a built-in PDA screen. The possibilities are endless. Perhaps more than simply a fashion statement, you could use such LED tattoos to display medical information about your body such as blood-sugar [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
De Daylight Award 2010: FPC De Oostvaarderkliniek en Al-Light
Update 30 janauri 2010: In de categorie Woningbouw is Al-Light in Haarlem de winnaar geworden van de Daylight Award 2010. In de categorie Utiliteitsbouw gaat de Daylight Award naar FPC De Oostvaarderkliniek in Almere, van Studio M10
16 december 2009: Uit tachtig inspirerende projecten heeft de jury 10 projecten genomineerd voor de Daylight Award 2010. Voor de [...]
Geplaatst in Agenda, Bouwen-Klussen, Licht | Lees verder »
The Pharox LED Lightbulb: A New Light for the Planet
Update 16 februari 2010: Lemnis Lighting gaat hun Pharox LED-lampen laten toetsen aan het Energy Star programma in de Verenigde Staten. Men hoopt in augustus 2010 de Energy Star kwalificatie uitgereikt te krijgen. Bedrijven die het Energy Star-label voeren staan voor energiezuinige en milieuvriendelijke producten.
Het Energy Star programma test de Pharox 5 watt LED-lamp en de dimbare Pharox [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Eco-Art: Walk of Light in Rotterdam – Dune 4.2 by Studio Roosegaarde
Pal aan de Maas is sinds 12 november het unieke kunstproject Dune 4.2 te bewonderen. De interactieve installatie bestaat uit honderden LED-lampen over een lengte van 60 meter. De lampjes reageren op geluid en lichaamswarmte van voorbijgangers. Zo ontstaat een Walk of Light waarbij de lichtjes lijken te dansen.
De lichtinstallatie is in opdracht van het [...]
Geplaatst in Duurzaam, Licht | Lees verder »
Energiebesparing: Dole bespaart 95% energie met Albeo High Bay LED-lampen
Dole, ‘s werelds grootste producent en verkoper van vers fruit en verse groenten, heeft alle oude verlichtingsarmaturen in een gekoeld magazijn vervangen door Albeo C-serie High Bay armaturen met LED’s.
Het lichtniveau is bijna verdubbeld in de koude opslagplaats waar de armaturen op 28 meter hoogte werden gemonteerden en met temperaturen onder nul. Albeo’s High Bay LED-lampen leveren [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Sprookjesachtige groene verlichting in Bosjes van Pex in Den Haag
Op woensdag 11 november start de gemeente Den Haag een proefproject met groene LED-verlichting. Deze verlichting is geplaatst langs de doorgaande fietsroute in de Bosjes van Pex. De proef duurt een jaar en moet duidelijk maken of dit soort verlichting ook op andere plekken in Den Haag kan worden geplaatst. Ook levert Den Haag met [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
China Festival Of Lights nu in Nederland
Een uniek Chinees lichtspektakel dat nog nooit in Europa is vertoond, wordt deze winter werkelijkheid in Dierenpark Emmen. Vanaf 10 november 2009 tot 10 januari 2010 staat Dierenpark Emmen in het teken van China Festival Of Lights: een traditioneel lichtspektakel in Chinese sferen en cultuur.
Het festival dompelt u volledig onder in de Chinese cultuur. U [...]
Geplaatst in Agenda, Licht | Lees verder »
Energie besparing Openbare Verlichting eigenlijk niet nodig
Tja, het moet niet veel gekker worden lijkt mij. Tuurlijk is energiebesparing in de Openbare Verlichting wel nodig. Daar kan heel veel energie worden bespaard door enerzijds allel wat eigenlijk overbodig is geworden weg te halen en alle andere lichtpunten te voorzien van energiezuinige duurzame verlichting.
In de Cobouw lees ik: ’Welbeschouwd is het niet echt nodig om [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Museumnacht 2009: De LED Lichtbloem by Titia Ex
Tijdens de museumnacht van 7 november wordt in de Amsterdamse Hortus Botanicus een interactieve lichtbloem van kunstenaar Titia Ex onthuld. De bloem, die midden in de Pontederiavijver van de Hortus staat, bestaat uit LED lampen die worden aangestuurd door een softwareprogramma.
Het ontwerp maakt gebruik van LED strips van Philips die aan elkaar verbonden zijn om [...]
Geplaatst in Agenda, Licht | Lees verder »
Mirror of Emotions: The Rationalizer en EmoBowl by Philips, ABN Amro en VU
Philips heeft in samenwerking met ABN Amro en de VU Amsterdam de Rationalizer ontwikkeld. De polsband is een prototype dat de emotionele gesteldheid van een persoon meet en op basis van deze informatie daar een lichtbron op aanpast.
De polsband geeft zijn metingen door naar de emobowl, een lamp die is voorzien van 1600 ledlampjes. Wanneer [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
De publiekscampagne Zuinig Licht, Heldere Keuze: Start 1 September 2010
30 augustus 2010: Vanaf 1 september gaat de tweede fase in van het gloeilampverbod in de Europese Unie. Mooi moment ook om te starten met de campagne Zuinig Licht, Heldere Keuze.
Op de verpakking van een lamp wordt voortaan meer informatie gegeven over de eigenschappen van die lamp, zoals de kleurtemperatuur en de dimbaarheid. Lijkt mij [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
De Vakdagen Gebouwbeheer 2009
Uit onderzoek is gebleken dat licht invloed heeft op de resultaten van personen. Bewoners biedt het meer welzijn, scholieren leveren er betere schoolprestaties door en medewerkers een hogere arbeidsprestatie. Licht en verlichting is één van de onderwerpen die centraal staan op de Vakdagen Gebouwbeheer.
Naast de algemene invalshoek ‘gebouwbeheer’ zijn er vijf thema’s op de [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Wereldprimeur: Het eerste volledig met LED-lampen verlichte industriepand
Het nieuwe industriepand van co-making en co-packing bedrijf Kompak in Etten Leur wordt een wereldprimeur: het eerste industriepand ter wereld dat volledig wordt verlicht met hoogrendement ledlampen. Zowel binnen als buiten zorgen meer dan 100.000 LEDS van LedNed voor een duurzame en energiezuinige verlichting die niet alleen mooi, maar ook uiterst milieuvriendelijk is.
“Kompak streeft al [...]
Geplaatst in Agenda, Bouwen-Klussen, Licht | Lees verder »
Ledlamp.nl vergelijkt prijs en prestatie van ledlampen
Consumenten kunnen vanaf woensdag 30 september op een nieuwe website terecht voor informatie over led-verlichting en via een berekening wordt de besparing in beeld gebracht. Bovendien krijgt u een advies over welke ledlampen geschikt zijn om een oude lamp te vervangen.
Onafhankelijk onderzoek heeft aangetoond dat er grote verschillen zijn in de prestaties van ledlampen. De site vergelijkt [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Kaart van Nederland met Openbare Verlichting LED-projecten
De Googlemap LED-pilots biedt een overzicht van de Openbare Verlichting LED-pilotprojecten waarvan de evaluatie door SenterNovem wordt gecoördineerd. De kaart van Nederland zal binnenkort worden uitgebreid met alle OVL ledpilots, dus ook pilots die niet door SenterNovem worden gecoördineerd.
Klik op een pilot op de kaart en u krijgt de achtergrondinformatie over leverancier, type, vermogen en aantal armaturen te zien. De [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Albert Heijn introduceert Puur en Eerlijk LED-lampen
Om klanten extra alternatieven te bieden op het gebied van duurzame verlichting introduceerde Albert Heijn op 5 oktober een nieuwe LED lamp onder het eigen merk Puur&eerlijk. De nieuwe LED lamp van 6 watt heeft een levensduur van circa 25 jaar en bespaart tot 90% van het energieverbruik in vergelijking met een 60 watt gloeilamp.
Vanaf [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
The L Prize – Build a Better Bulb for a $10 Million Prize: Philips and GE Lighting
Update 5 juli 2011: Zo, Philips heeft eindelijk een tegenstander bij de L Prize. Een tegenstander van groot formaat ook. Het Amerikaanse GE heeft ook een LED-Lamp ingestuurd als vervanger van een 60 Watt gloeilamp.
GE to Submit 60-Watt Replacement LED Bulb for L Prize Competition. GE Lighting engineers and scientists are developing a 60-watt replacement LED [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
LiquidLed Lightbulb by Liquid LED op Elektrotechniek 2009
Tijdens de Elektrotechniek vakbeurs voor de installateur en industrie introduceert Liquidleds Netherlands de nieuwe liquidled led lamp aan het Nederlandse publiek. LiquidLed is een energiezuinige ledlamp die uniek gekoeld word door een milieuvriendelijke koelvloeistof. De lamp is gemaakt van glas net als de vertrouwde ouderwetse gloeilamp.
De levensduur van een led lamp wordt grotendeels bepaalt door [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Panasonic introduceert complete lijn LED-lampen: De Panasonic Everleds
Ja, dat kon natuurlijk niet uitblijven. Ook Panasonic stort zich nu op de LED-verlichting met de introductie van een hele serie LED-lampen onder de mooie naam Everleds.
Wellicht verbaasd het u een beetje omdat Panasonic in Nederland, voor zover mij bekend, nooit lampen heeft verkocht. Ooit was ik op het hoofdkantoor van Matsushita, het huidige Panasonic, [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Philips: de onbetwiste koploper in LED-oplossingen
Ongelofelijk hoe snel de ontwikkelingen elkaar opvolgen op het wereldwijde toneel van de verlichting-experts. Minder dan een jaar gelden lieten zowel Philips als minister Jacqueline Cramer weten dat de spaarlamp het helemaal is voor de toekomst. Nu is de LEDlamp het helemaal.
Op de website van Philips lees ik tot mijn verbazing ineens dat Philips op [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Het Energielabel OVL: LED’s of conventionele openbare verlichting?
Straatverlichting met energie-efficiënte leds (licht emitterende dioden) kan helpen om het energieverbruik in Nederland te verminderen. De beperkingen van deze relatief nieuwe technologie moeten nog wel nader worden onderzocht. Dit blijkt uit onderzoek van het RIVM, waarin het gebruik van leds binnen de bebouwde kom is vergeleken met conventionele compacte fluorescentielichtbronnen en hogedruk natriumlampen.
Om [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
De Nieuwe Donkerperiode voor de Glastuinbouw
Van 1 september tot 1 mei is de donkerperiode voor de glastuinbouw weer van kracht. Dit betekent voor de glastuinbouwsector dat de uitstraling van licht uit de kassen tussen 20.00 uur en 24.00 uur gereduceerd moet worden.
In veel glastuinbouwbedrijven wordt vaak gebruik gemaakt van extra belichting, ook wel assimilatiebelichting genoemd, om gewassen sneller te laten groeien. Tijdens [...]
Geplaatst in Klimaat, Licht | Lees verder »
Ook Philips wil LED-lampen in alle huiskamers: Econic, Accent en Novallure LED-lampen
In september introduceert Philips de Econic, Accent en Novallure series LED-lampen uit, die allemaal gewoon in standaardfittingen passen en uiteraard superenergiezuinig zijn. Ook Philips wil nu LED-lampen in alle huiskamers van Nederland.
Mooi toch, hoe snel het allemaal kan gaan als er maar iemand is die de zaken openbreekt. Vorig jaar nog kwam Philips met de verrassende [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
De ‘Wat LED je?’ campagne van de Postcodeloterij en WNF
Op maandag 24 augustus aanstaande vindt de spectaculaire aftrap van de grote, nationale, ‘Wat LED je?’ campagne plaats onder toeziend oog van minister Jacqueline Cramer van VROM op het Plein in Den Haag.
Daarna zal zij de opmerkelijke resultaten van het onderzoek ‘Led: lamp van de toekomst?’ (uitgevoerd door Intomart GfK) in het nabij gelegen perscentrum [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Energiebesparing: Op weg naar een klimaatneutraal Gelderland
De provincie Gelderland start 31 augustus met het aanbrengen van innovatieve groene LED-verlichting op de aansluiting N319 met Bataafseweg in Winterswijk.
Tussen 31 augustus en 11 september 2009 wordt de innovatieve led verlichting aangebracht. Op het kruispunt N319 met Bataafseweg wordt verlichting aangebracht. Het gaat hier om ledarmaturen met groen licht, geschikt voor provinciale wegen en [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Hybride-verlichting: Lichtmasten op zonne- en windenergie in Ede
Geweldig toch? Een lichtmast met twee zonnepanelen, een windgenerator, een accu en uiteraard energiezuinige LED-verlichting. Een zelfvoorzienende straatlantaarn die niet aangesloten hoeft te worden op het elektriciteitsnetwerk.
In het buitengebied van Ede zijn de eerste vier exemplaren opgesteld en de eerste ervaringen zijn zo goed dat er nog wat van deze mooie masten geplaatst gaan [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Historische Kinderdijk molens krijgen Philips LED-verlichting
Van 7 t/m 20 september worden de negentien historische molens op Kinderdijk, dat deel uitmaakt van de UNESCO werelderfgoed lijst, op spectaculair manier uitgelicht met kleurrijke en energiezuinige LED-verlichting van Philips en Technische Unie.
Het gebruiken van LED’s maakt het mogelijk dat elke molen op een andere en eigen manier wordt verlicht om verschillende sferen en [...]
Geplaatst in Agenda, Licht | Lees verder »
Das Bayer-Kreuz in Leverkusen krijgt LED-lampjes
Wie kent het niet? Het fameuze Bayer-Kreuz dat van veraf te zien is als u Leverkusen nadert. Om dat logo te vormen, zijn er heel wat lampjes aan het werk. Gloeilampjes en die verbruiken nog een aardige slok energie. Tijd voor het vervangen van de 1710 lampen door energiezuinige LED-lampjes.
Mooi hoor dat Bayer kiest voor energiezuinig. [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Sharp introduceert de dimbare DL-L60AV LED-lamp met afstandsbediening
Tja, ik schreef het al eerder, de mogelijkheden van LED-verlichting zijn onvoorstelbaar. Sharp komt nu met een dimbare LED-lamp die via de afstandbediening kan worden ingesteld.
De Sharp DL-L60AV LED-lamp is het voorlopige topmodel van een complete lijn bestaande uit negen verschillende LED-lampen.
De lichtopbrengst wordt ook steeds beter. Sharp geeft 560 Lumen op voor de DL-L601N [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Koningin Beatrix en President Medvedev openen Hermitage Amsterdam
Hare Majesteit de Koningin en de President van de Russische Federatie de heer Medvedev openen vrijdagavond 19 juni het museum de Hermitage Amsterdam. Hunne Koninklijke Hoogheden de Prins van Oranje en Prinses Máxima der Nederlanden zijn hierbij aanwezig. De Hermitage Amsterdam opent met de tentoonstelling Aan het Russische hof. Paleis en protocol in de 19e [...]
Geplaatst in Agenda, Licht, Oranje | Lees verder »
Philips stort zich nu ook op LED-verlichting voor de Glastuinbouw
Nou, ziet dat er mooi uit of niet? Licht vormt in de tuinbouw een belangrijk productiemiddel en LED-verlichting is dan natuurlijk de energiezuinige oplossing.
Met LED-belichting kan het GroeiLicht worden geregeld, waardoor het mogelijk wordt in elk groeistadium van het gewas de optimale lichtformule toe te passen. Dit biedt, samen met de effectieve warmteregeling en het [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Philips MASTER LED bekroond met de ETOP Innovation Awards 2009
Zo, de winnaars van de ETOP Innovation Awards 2009 zijn bekend. De Juryprijs is gewonnen door de No Polish Connector van 3M Nederland en de publieksprijs is gewonnen door de MASTER LED van Philips Lighting.
De jury is van mening dat de glasvezelconnector No Polish Connector van 3M Nederland de uitrol van glasvezeltoepassing naar Fiber to the Home en Fiber [...]
Geplaatst in Agenda, Duurzaam, Licht | Lees verder »
LED-lampjes die UV-licht uitstralen maken sla uit serre gezonder
Amerikaanse landbouwwetenschappers hebben een vondst gedaan die tot een omwenteling in de serreteelt kan leiden. Het voordeel van serreteelt is dat de groeiomstandigheden van gewassen er veel beter kunnen worden gecontroleerd dan in de volle grond. Het grote nadeel van serres is dat het glas de ultraviolet- of uv-stralen uit het zonlicht filteren, terwijl vooral [...]
Geplaatst in Gezondheid, Licht | Lees verder »
Nieuwe OLED-verlichting beter dan halogeen verlichting
De TU Dresden heeft in samenwerking met Novaled een organische led (OLED) ontwikkeld die per watt meer wit licht geeft dan halogeenlicht. De oled levert negentig lumen per watt, terwijl een tl-buis voorzien van reflectoren maximaal zeventig lumen per watt haalt. De onderzoekers zien zelfs nog ruimte voor verdere verbeteringen van de efficiëntie.
Voordat het zover [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Energiebesparing: De Philips-Liandyn DynaDimmer voor straatverlichting
Dankzij een nieuw apparaat, de DynaDimmer, kunnen gemeenten hun straatverlichting een tandje lager zetten, zonder dat inwoners het merken. Liandyn heeft een apparaatje ontwikkeld dat het mogelijk maakt voor elke lantaarnpaal een eigen ‘lichtplan’ te maken. Daardoor kan er veel energie bespaard worden door in te spelen op de lichtbehoefte op elke plek. Op jaarbasis [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Philips introduceert Lumiblade OLED-Lampen voor thuis en kantoor
Philips ziet het helemaal zitten met de nieuwe OLED-verlichting technologie en heeft tijdens de Euroluce International Lighting Fair in Milan een hele serie OLED-lampen voor thuis of op kantoor laten zien. Met de Lumiblade techniek is het mogelijk om zo’n beetje overal licht uit te laten komen. Dat beloofd nog wat voor de toekomst.
Ik vraag [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Rotterdam gaat langzaam van Oranje naar Wit
Nou moet ik eerlijk zeggen dat het mij nog nooit echt was opgevallen in Rotterdam, maar de verlichting van de Rotterdamse straten en pleinen heeft nu een oranje kleur, een oranje gloed. Dat blijkt niet zo goed te zijn voor de verkeersveiligheid en het veiligheidsgevoel op straat en dus kleurt Rotterdam de komende jaren van [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
LED-verlichting in de lift
Ja, ja het gaat fantastisch met de LED-verlichting in Nederland. Steeds meer toepassingen komen steeds sneller in beeld. Kone, fabrikant van liften heeft energiezuinige liften met LED verlichting ontwikkeld.
Deze LED-lampen gaan 10 keer langer mee dan traditionele halogeenverlichting en verbruiken tachtig procent minder energie. Wanneer de lift enige tijd niet gebruikt is, schakelt de cabineverlichting en [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Helder Licht ontwerpt LED-straatverlichting voor Den Helder
De gemeente Den Helder heeft aangegeven binnen afzienbare tijd de buitenverlichting in de gemeente te willen uitvoeren met LED. ATO is op deze ontwikkeling ingesprongen en heeft samen met twee ondernemers het bedrijf Helder Light opgericht. Helder Light heeft deze maand een eigen ontwerp van een straatlantaarn aan een afvaardiging van de Helderse gemeenteraad getoond. [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Wereldprimeur LED-verlichting sportvelden in Eindhoven
Op maandagavond 20 april 2009 presenteert de gemeente Eindhoven in samenwerking met de bedrijven Heijmans en LED Expert een wereldprimeur: dynamische LED-verlichting op sportvelden. Op het speel- en beweegplein van Sportcomplex Eindhoven-Noord wordt dan een proefopstelling van deze innovatieve verlichting onthuld.
Als de testervaringen positief zijn, zal deze energiezuinige, duurzame en kostenbesparende LED-verlichting in de [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht, Sport | Lees verder »
Philips Switch and go Eco: Energiezuinige verlichting in scholen
De stad Antwerpen en Philips Lighting organiseerden een wedstrijd ’energiezuinige verlichting op school’. Vier laureaten kregen een volledige relamping van de school. De andere deelnemende scholen kregen een demonstratiepakket. Met dit initiatief wordt getoond hoe scholen geld, energie en milieu kunnen sparen en tegelijk aan lichtcomfort kunnen winnen.
Bij de wedstrijd ‘Energiezuinige verlichting op school’ van de [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Let is Shine: Honda commercial met LED-lampjes
Geplaatst in Communicatie, Greenwashing, Licht | Lees verder »
Gemeente Groningen dimt alle 15.000 straatlantaarns
Groningen wil alle 15.000 straatlantaarns op halve kracht zetten tussen elf uur ‘s avonds en zes uur ‘s ochtends. Het dimmen van de lantaarns levert een besparing op die gelijk staat aan het jaarlijkse energieverbruik van driehonderd huishoudens.
Het dimmen van de straatlantaarns is een initiatief van wethouder Janny Visscher. De plannen van de wethouder zijn [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Verlichting uit op alle snelwegen tijdens Earth Hour 2009
Op zaterdag 28 maart 2009 zullen alle autosnelwegen in België verduisterd worden voor Earth Hour 2009.
Met die beslissing komen de gewestministers Crevits, Smet en Daerden tegemoet aan een vraag van WWF-België, en verlenen ze hun volle steun aan Earth Hour.
Om veiligheidsredenen zullen tijdens Earth Hour enkel de lichten aan de op- en afritten, de ringwegen [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Ban Ki-moon: United Nations doen mee aan Earth Hour 2009
UN will participate in Earth Hour 2009 on 28 March by turning off the lights at its headquarters in NY and at other sites around the world.More than 1,000 cities around the world will participate in the event which will show support for action on climate change and for an agreement in Copenhagen this December.
Bron: UN
Geweldig [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Stadt Zürich macht bei Earth Hour 2009 mit
Mooi toch om te zien hoe er overal in de wereld massaal gehoor wordt gegeven aan de oproep om mee te doen aan Earth Hour 2009. Ook in Zwitserland doet men mee en de gemeente Zürich roept iedereen op om mee te doen. Inmiddels hebben zich al meer dan 1500 steden uit de hele wereld [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Dordrecht kiest voor LED-straatverlichting
De gemeente Dordrecht gaat een aantal proeven starten met LED- en dimverlichting langs doorgaande wegen en als sfeerverlichting van gebouwen.Door te kiezen voor deze vorm van energiezuinige openbare verlichting spaart de gemeente het milieu, terwijl er niet tot nauwelijks wordt ingeboet aan comfort, sfeer en de verkeers- en sociale veiligheid. De investeringen betalen zich binnen [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Bouwen met groen en glas – in uitvoering
Op 27 maart verschijnt ‘Bouwen met groen en glas – in uitvoering’. De totaal hernieuwde uitgave van het eerder verschenen ‘Bouwen met groen en glas’ laat zien hoe we optimaal gebruik kunnen maken van daglicht en zonnewarmte bij het ontwerpen van bouwwerken.
Het introduceert niet alleen nieuwe technieken en concepten, maar ook reeds gerealiseerde projecten. ‘Bouwen [...]
Geplaatst in Bouwen-Klussen, Licht | Lees verder »
Veel schapen plus LED-lampjes = Sheep Art
Tja, je moet er maar opkomen. Als schaapsherder ben je de hele dag in de weer met een enorme kudde schapen in Wales en dan heb je het ineens: Sheep Art. Hoe dat in zijn werk gaat kunt u het beste even bekijken op het filmpje.
“We took to the hills of Wales armed to the [...]
Geplaatst in Dieren, Licht | Lees verder »
Parkeergarage Souverein krijgt energiezuinige LED-verlichting
Kijk, dat is nou eens een mooi voorbeeld.
Overal in Nederland branden de lampen in parkeergarages volop. Vaak zelfs dag en nacht. De ParkKing parkeergarage Soeverein in Amersfoort heeft een eerste stapje gezet en is nu gedeeltelijk voorzien van LED-verlichting.
Mooi dat Elektro-Four en ParkKing hiermee claimen de primeur te hebben met het toepassen van LED-verlichting in de parkeerbranche. [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Een lichtgevende mond met LED’s
Tja, dat er met LED’s van alles van een lichtje kan worden voorzien, is in feite al lang bekend maar dat iemand een stuk of wat LED’s in zijn mond plaats is nog behoorlijk ongebruikelijk. Ach, kijkt u zelf even hoe u een lichtgevende mond kunt krijgen. In Japan is meneer Daito in elk geval [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Joliet LED-lampen ter vervanging van 75, 100 en 150 Watt gloeilampen
Tja, het ding ziet er natuurlijk niet uit maar daar gaat het in dit geval ook helemaal niet om. Deze LED-lamp van Joliet bestaat uit 128 LED’s die gezamenlijk zorgen voor een berg licht.
De Joliet high intensity LED light bulb kunt u vergelijken met een gloeilamp van 150 Watt en heeft een lichtopbrengst van maar liefst [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Philips Ultrathin LCD prototype en doorzichtige panelen met OLED-verlichting
De toepassingen van OLED-technologie gaan verder dan we ons nu kunnen voorstellen. Enkele dagen geleden kwam Toshiba nog met een opmerkelijk behang met OLED-technologie, zeg maar TV-behang
Deze Organic LED’s verbruiken heel erg weinig energie en zijn onvoorstelbaar dun aan te brengen op allerlei oppervlakken. Ook Philips is al langer met OLED aan de slag en liet [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Breda verder met LED-straatverlichting en extra punten voor Klimaatstraatfeest
Eind maart start de gemeente Breda een proef met LED-verlichting in de Zonnebekestraat. Dat gebeurt mede op verzoek van een aantal bewoners uit deze straat. De bewoners deden dat verzoek in het kader van de deelname van hun straat aan het Klimaatstraatfeest. Een landelijke actie waarmee energiebesparing wordt gestimuleerd.” Momenteel staat de Zonnebekestraat vierde op de [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Power Down for the Planet: Vote Earth
Geweldig initiatief van het Climate Savers Computing Initiative (CSCI). Google is daar uiteraard bij aangesloten en doet weer een aardig stukje werk voor de Power Down for the Planet wedstrijd.
Het idee is simpel. Maak een videofilmpje waarin jij aangeeft wat iedereen volgens jou het beste kan doen om energie te besparen. Hier even uploaden en [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
India gaat alle 400 miljoen gloeilampen vervangen
Mooi nieuws uit India. Daar gaat men bij de ruim 1 miljard inwoners een ware revolutie ontketenen door energiezuinige lampen aan te bieden voor dezelfde prijs als een ouderwetse gloeilamp, fifteen rupees only
Men verwacht dat dit voldoende stimulans is om in recordtempo de naar schatting 400 miljoen gloeilampen die er in India in gebruik zouden [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Earth Hour 2010 en 2011 in Nederland: Wie doen er wel mee? Bijna 30.000 Deelnemers
Update 27 maart 2011: Wow, bijna 30.000 deelnemers dit jaar in Nederland aan de vijfde editie van Earth Hour.
Nog geen massale deelname, zoals elders in de wereld, maar wie weet wat er volgend jaar gaat gebeuren met Earth Hour 2012.
Dit jaar deden 45 gemeenten meedoen. De officiële lijst geeft 51 aan, maar daar zitten enkele dubbele [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Philips brengt licht in de duisternis
Philips heeft een nieuwe reeks duurzame verlichtingsoplossingen aangekondigd voor mensen die geen toegang hebben tot elektriciteit. Geschat wordt dat circa 1,6 miljard mensen over de hele wereld zich in deze situatie bevinden en voor hen betekenen de nachtelijke uren ofwel duisternis ofwel de zwakke gloed van een olielamp of kaars.
Drie nieuwe verlichtingsproducten op zonne-energie van [...]
Geplaatst in Int. Samenwerking, Licht | Lees verder »
Philips introduceert LED-leeslampje op zonne-energie: My reading light en Lighting Africa 2010
Philips heeft de ontwikkeling aangekondigd van een nieuwe LED-leeslamp op zonne-energie, die mensen in staat moet stellen te lezen en te schrijven als het buiten donker is. ‘My reading light’ moet helpen de onderwijssector in Afrika te versterken en een nieuwe generatie schoolkinderen in staat stellen na zonsondergang verder te gaan met hun huiswerk. Bron: Philips
Dat is [...]
Geplaatst in Agenda, Int. Samenwerking, Licht | Lees verder »
Proefopstelling LED-straatverlichting in Eersel
Het gebruik van LED-verlichting in openbare verlichting is momenteel sterk in opmars. Om hiermee ervaring mee op te doen heeft de gemeente Eersel tijdelijk enkele bestaande armaturen vervangen door armaturen met LED verlichting.
Deze zijn duurzaam in energieverbruik en voorkomen lichtvervuiling. In het nog op te stellen beleidsplan openbare verlichting zal in het kader van energiebesparing deze nieuwe [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Pilot met energiezuinige LED-straatverlichting in Soest
Als eerste gemeente van de provincie Utrecht werden vorige week rond het gemeentehuis van Soest 34 speciale LED verlichtingsarmaturen geplaatst. Met deze pilot die zes maanden duurt, wil de gemeente Soest samen met de leverancier van de straatverlichting, CityTec, ervaring opdoen met het gebruik van dit type straatverlichting. Zie ook: LED-lampen in Utrechtse straten !
Het gebruik [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
LED-straatverlichting levert besparing op
De gemeenten Harderwijk, Ermelo en Putten hebben gekozen voor het toepassen van energiezuinige LED-armaturen voor de openbare verlichting.
Er is gekozen voor een proef met groene LED-verlichting langs het fietspad naar de atletiekvereniging Athlos in Harderwijk. In Ermelo langs het fietspad aan de Kolbaanweg en in Putten langs de Rimpelerweg. Voor de Kolbaanweg zelf heeft Ermelo gekozen voor leds [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
De Dimbare 12 W Philips MASTER LED-lamp ter vervanging van 60W Gloeilamp
1 november 2010: Zo, het is zover. Philips is er ook eindelijk achter dat LED-lampen de toekomst zijn. Een toekomst die vandaag al begint.
Philips introduceert nieuwe reeks LEDlampen: MyAmbiance, MyVision en MyAccent
Geweldig stukje onzin PR. Philips was tot voor kort nog volop bezig met spaarlampen en halogeen lampen. Maar ja, de magazijnen moeten [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Microplasma verlichting komt eraan
Microplasma lampen zijn kwikvrije flat panels die op een zeer energiezuinige manier licht geven.
De technologie is afkomstig van de traditionele verlichting plasma technologie, maar microplasma heeft dankzij de unieke structuur meer mogelijkheden dan conventionele macro-schaal plasma’s en biedt een ultradunne, lichtgewicht, flexibel, robuust en duurzaam alternatief.
De onderzoekers zijn er al van overtuigd dat de ongelofelijk dunne en [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Garbage lampen by Gilles Eichenbaum
Ja, wat moet je daar nu van zeggen: geweldig ! Wat kan er toch ongelofelijk veel worden hergebruikt van wat nog maar al te vaak gewoon wordt weggegooid bij het afval. Ouderwetse term eigenlijk.
Gilles Eichenbaum uit Parijs heeft zich gestort op het hergebruik van huishoudelijke apparaten, die veelal in de keuken werden gebruikt.
Van vergiet en [...]
Geplaatst in Afval, Hergebruik-Kringloop, Licht | Lees verder »
Gratis energiezuinige LED-lampen voor deelnemers Postcodeloterij
Update 2 november 2009: Meer dan 1 miljoen Nederlanders hebben hun gratis LED-lamp al opgehaald bij de Albert Heijn. In de komende twee weken zullen de andere 1,5 miljoen huishoudens die een bon hebben ontvangen hun lamp gaan ophalen. De actie eindigt op zaterdag 14 november.
6 oktober 2009: Albert Heijn wil graag een bijdrage leveren aan [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Panasonic introduceert de energiebesparende Auto-eco Light-control Twin Pa
Mooi hoor om te zien dat het roer om is bij Panasonic en dat men zich vol op de groene producten stort.
Gek genoeg zijn dat niet de in ons land zo bekende producten van Panasonic, maar komt men met duurzame vloerdelen, een mini brandstof cel centrale voor thuis en energiezuinige verlichting. Zie ook: Panasonic Eco Ideas [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Nieuwe super energiezuinige LED gaat 60 jaar mee
Een team van onderzoekers van de Cambridge University onder aanvoering van professor Colin Humphreys is er in geslaagd een nieuw type LED te ontwikkelen, die 12 keer zo efficiënt is en bovendien maar liefst 60 jaar mee zou moeten gaan.
Het mooiste moet nog komen. Deze nieuwe LED’s zijn ongelogelijk energiezuinig, geven een mooi helder licht en ze [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Philips UrbanLine LED-straatverlichting in Poortambacht 11
Poortambacht 11 heeft sinds vorige week energiezuinige LED-verlichting. De gemeente Schouwen-Duiveland is de tweede gemeente in de provincie Zeeland die daadwerkelijk kiest voor deze energiezuinige verlichting.
Bij de aanleg en inrichting van deze nieuwe woonwijk heeft de gemeente rekening gehouden met het milieu. Naast het gebruik van energievriendelijke verwarming via warmtepompen, het plaatsen van ondergrondse huisvuilcontainers [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Woningbouwcorporatie Woonbron: Nieuwe Galerij LED-Armatuur Levert 75% Energiebesparing
Woningbouwcorporatie Woonbron IJsselmonde heeft als eerste in Nederland een drietal galerijflats in de wijk Tuinhoven te Rotterdam IJsselmonde voorzien van LED-verlichting.
Elektro-Four ontwikkelde in samenwerking met LedLighting BV een speciale Galerij LED-armatuur, die uitvoerig werd getest, zie foto. Duurzaamheid, milieuverantwoord, lage beheerskosten en een aanzienlijke besparing op de energiekosten zijn de speerpunten geweest bij de ontwikkeling die [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Hergebruik-Kringloop, Licht | Lees verder »
De nieuwe enerzuinige GaInN LED met hogere lichtopbrengst
Mooie uitvinding die de mogelijkheden van LED-verlichting weer eeb stap verder brengt.
Door een nieuwe techniek toe te passen is men erin geslaagd om een Light Emitting Diode (LED) te ontwikkelen die twee hele mooie voordelen heeft. Ten eerste neemt de lichtopbrengst met 18% toe en daarnaast neemt het stroomverbruik met 22% af en dat resulteert [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Talee Star Place in Kaohsiung met LED-verlichting
Ziet er toch weer geweldig uit. Wat er met LED-verlichting allemaal kan worden gedaan op een hele energiezuinige manier. Hier het Talee Star Place in Kaohsiung, Taiwan.
Daar zijn de voorbereidingen al in volle gang voor de World Games 2009 die van 16 tot en met 26 juli op het programma staan. In navolging van de [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
CES 2009: De Solarbulb tuinverlichting by Miniwiz
Miniwiz waren we al eerder tegengekomen met een hele handige solar charger.
Tijdens de CES 2009 liet men een nieuwe solar gadget zien. De Solarbulb kunt u gebruiken als tuinverlichting.
Gewoon in een lege fles zetten en u bent klaar.
Bronnen: Miniwiz en CES
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
De Nacht van de Duisternis 2011 en De Nacht van de Nacht 2011
Update 12 april 2011: Op 15 oktober 2011 is het in België opnieuw Nacht van de Duisternis. Dan doven verschillende gemeenten de openbare verlichting en kunnen inwoners even proeven van de rust en gezelligheid in een donkere nacht. Ook dit jaar slaat de Nacht de handen in elkaar met de Week van het Bos.
Op zaterdag 29 [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Make this heartbreaking video go around the world
Een toespraak om rillingen van te krijgen. Het kost u slechts zes minuten om even te luisteren naar de woorden van dit meisje van 12 voor de United Nations. Wordt je toch even helemaal stil van. Waar het over gaat? Over u …………. en uw wereld !
Geplaatst in Afval, Agenda, Barack Obama, Bouwen-Klussen, Cradle to Cradle, Dieren, Duurzaam, Educatie, EEN-Armoede, Energie en Besparing, Geluid, Gezondheid, Hergebruik-Kringloop, Int. Samenwerking, Klimaat, Licht, Lucht, Mensenrechten, Milieu, MVO, Natuur, Vakantie, Vervoer en OV, Water | Lees verder »
PSV krijgt nieuwe energiezuinige LED-boarding van Philips
Mooi om te zien dat LED-verlichting ook in sportaccomodaties steeds vaker wordt toegepast. Energiezuinig, zo goed als onderhoudsvrij en de mogelijkheden met LED-lampjes zijn legio.
Al eerder werd er een test gedaan met LED-boarding tijdens de wedstrijd van PSV tegen Helsingborgs IF.
Dat Philips de leverancier van de nieuwe LED-boarding is zal niemand verbazen. Alhoewel onze nationale [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Ars Electronica Center in Linz, Austria opent met LED-Lichtshow
Vandaag wordt de uitbreiding van het Ars Electronica Center in Linz, Austria geopend met de tentoonstelling New Views of Humankind.
Het kubusvormige pand heeft een hele mooie glazen facade, die voorzien zou worden van een hele massa gloeilampen. Dat plan is net op tijd van tafel geveegd en vervangen door energiezuinige LED-verlichting, waarmee de 5100 vierkante [...]
Geplaatst in Duurzaam, Licht | Lees verder »
Hotel Figi in Zeist kiest voor LED-verlichting
Ja, ja, LED-verlichting breekt overal door. Onlangs werden in het fraaie Hotel Figi in Zeist de eerste zes multifunctionele kamers voorzien van LED-verlichting.
De kamers kunnen zowel worden gebruikt als business unit met alle noodzakelijke voorzieningen en met een druk op de knop wordt de kamer omgetoverd in een echte hotelkamer.
Ook drie conference zalen, het restaurant en de afzonderlijke [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-verlichting: Raden maar, hoeveel lampjes in deze boom?
Mooi boompje toch en ook heel mooi voorzien van LED-lampjes. Wel een beetje veel en wij stellen u graag in de gelegenheid om even een gokje te wagen. De staatloten zijn al uitverkocht, maar wij hebben nog een mooi Oudejaarslot met Jackpot klaarliggen voor de winnaar die de volgende vragen goed weet te beantwoorden.
1. Hoeveel LED-lampjes [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht, Oud & Nieuw | Lees verder »
Energiezuinige LED-verlichting voor nieuwbouwwijk Ossehaar in Coevorden
In de nieuwbouwwijk Ossehaar in Coevorden komt energiezuinige openbare LED-verlichting die een energiebesparing geeft van 38% en bovendien veel minder onderhoud vergt. De LED-lampen hebben een levensduur van 25 jaar.
Voor het bestemmingsplan Ossehaar heeft de Gemeente Coevorden hoog ingezet wat betreft de duurzaamheid. Duurzaamheid in het ontwerp, maar ook in materialen en energie. Duurzaamheid heeft ook [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
LED-verlichting kan miljarden tonnen CO2 besparen
De studie “Transcending the replacement paradigm of solid-state lighting” schetst een vooruitblik op basis van de innovaties in verlichtingstechnologie die er nu al zijn.
De professoren Fred Schubert en Jong Kyu Kim komen tot de conclusie dat, als alle gloeilampen ter wereld vervangen zouden worden door energiezuinige LED-verlichting, de wereldwijde consumptie van ruwe olie met 963 [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-verlichting: Kerstboom met FlowerRock LED-verlichting
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Kerst, Licht | Lees verder »
Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio kiezen voor LED-verlichting
Mooi hoor dat ook in de voormalige Reanault-showroom het LED-licht straalt.
Dat Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio gekozen hebben voor deze energiezuinige verlichting heeft alles te maken met transparantie.
De kubusvormige studio heeft een dubbelwandige ‘schil’, waar vóór de gekleurde wand een translucente voorzetwand is geplaatst. Verzonken in de vloer is langs deze wand LEDline toegepast die [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Bijzondere LED-verlichting op Brug Nesselande in Rotterdam
Als je met daglicht in een auto zit en je raast over een brug ervaar je een brug alleen nog maar als plek omdat je omgeving even verandert. Het vasteland maakt plaats voor het bewegende water. Deze overgang samen met ‘het oplichten van water’ transformeert de ervaring en geeft ruimte aan de brug.
Het uitgangspunt in [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
De energiezuinige, dimbare EarthLED EvoLux (EvoDim) met >1000 lumen
Je zou het zo niet zeggen, maar deze zeer energiezuinige LED-lamp geeft een hele berg licht.
Het was nog steeds een probleem bij LED-lampen om de opbrengst aan licht in verhouding tot het stroomverbruik te optimaliseren.
Het Amerikaanse EarthLED is in elk geval weer een paar forse stappen verder met de introductie van de EarthLED EvoLux lamp, [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
De VRT Uitzendtoren met LED-verlichting
De uitzendtoren van de VRT en RTBF aan de Reyerslaan in Brussel is al enige jaren verlicht door een combinatie van spotlampen en LED-verlichting.
Het uiteindelijke resultaat werd verkregen door de combinatie van twee complementaire lichteffecten. De spots aan de voet van de toren creëren een zacht dynamisch kleureffect op de ongeveer 79 meter hoge toren. [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-verlichting: LED-Graffiti
De toepassingsmogelijkheden van LED-verlichting zijn groot en dat heeft wat graffiti specialisten op het idee gebracht om weer een nieuwe tak van sport te bedenken: LED-Graffiti.
Leuke variant, die het voordeel heeft dat de handtekening kan worden achtergelaten zonder van alles en nog wat vol te spuiten met verf. Men heeft er zelfs een heus Graffiti [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
De Maand van de LED-verlichting: De energiezuinige EarthLED DesignoLux kaarslamp model
Mooi toch om te zien hoe groot het assortiment LED-lampen nu eigenlijk al is. Het Amerikaanse EarthLED grossiert in nieuwe maar vooral heel erg praktische LED-lampen, die u in een bestaande fitting kunt draaien.
De DesignoLux LED-lampen zijn speciaal ontwikkeld voor de sfeerverlichting is huis. In veel schemerlampjes en de wat oudere armaturen past alleen een [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-verlichting: Het flexibele LED-gordijn
Geen idee hoe dit werk, maar het komt er op neer dat men er in Beijing in is geslaagd om een soort gordijn te maken met allemaal LED-lampjes. Daarmee kunnen allerlei patronen op het Flexible LED-screen te voorschijn worden getoverd.
Een overzicht van leveranciers van LED-verlichting.
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-verlichting: De energiezuinige EarthLED ZetaLux
Een heel mooie LED-lamp met het bekende sfeervolle licht. Het kan allemaal met LED-lampjes.
Het Amerikaanse EarthLED brengt een hele range LED-lampen op de markt, die u zo in de bekende fitting kunt schroeven.
De EarthLED ZetaLux is er in twee uitvoeringen. Met warm licht (3000K) geeft de lamp 350 lumen en in de cool white uitvoering [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
LED Dance Floor with Video Streaming
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
De Maand van de LED-verlichting: de SoL, de BauLume en de Lotus
Steeds meer fabrikanten zien de enorme mogelijkheden van LED-verlichting en dat levert hele fraaie ontwikkelingen op. Omdat LED’s behoorlijk wat warmte afgeven, is het noodzakelijk voor een vormgeving te kiezen die tegelijk voor die noodzakelijke koeling kan zorgen. Dat levert hele merkwaardig ogende lampen op.
Op de foto ziet u de SoL G25 van Lighting Science die [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Spectaculaire LED-koplampdesign: de Pininfarina Sintesi
Pininfarina’s futuristische conceptauto Sintesi veroorzaakte een sensatie bij de Geneva Motorshow 2008, vooral vanwege haar spectaculaire koplampdesign met hoogheldere LED-verlichting.
In plaats van twee aparte koplampen is gekozen voor een onafgebroken nauwe strip met 16 OSRAM Ostar Power LED. Pininfarina heeft ook voor LED gekozen voor alle andere verlichtingoplossingen in dit voertuig – en niet voor de [...]
Geplaatst in Licht, Vervoer en OV | Lees verder »
LED-verlichting voor Kornputkwartier en De Schans in Steenwijk
De gemeente Steenwijkerland heeft besloten in de nieuwe woonwijken Kornputkwartier en De Schans in Steenwijk gebruik te maken van zogeheten Led-verlichting.
Het besluit volgt op positieve ervaringen met een proefopstelling van deze vorm van openbare verlichting in de Paasweide in Steenwijk. LED-verlichting heeft een lager energieverbruik en een langere levensduur. Het college wil in de nieuwe [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-verlichting: De Philips SpotOn LED-Lights
Dat LED-verlichting het helemaal is voor de toekomst, blijkt wel uit de voortdurende stroom aan nieuwe producten met LED-lampjes in de Maand van de LED-verlichting.
Onze nationale verlichtingstrots Philips staat duidelijk met één been in het spaarlampen traject en met het andere in de LED-lampen. Al eerder kondigde Philips aan met heel veel nieuwe energiezuinige lampen [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-verlichting: LED-straatverlichting goed voor 70% energiebesparing
Op een aantal locaties in het buitengebied van de provincie Overijssel zijn verschillende LED-toepassingen aangebracht: lichtmasten, bermpalen en drie types wegdekverlichting. Bovendien wordt ook nog geëxperimenteerd met groen LED-licht, dat vooral bij lage lichtniveaus relatief veel contrast oplevert. Op sommige baanvakken zijn de LEDs ook nog eens dynamisch: het verkeer wordt op zo’n 200 meter afstand [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Het lijkt op een gloeilamp maar is een LED-Lamp
Het Amerikaanse ontwerp- en innovatiebedrijf Frog Design heeft een LED-lamp ontworpen waarvan de levensduur naar eigen zeggen 30 jaar bedraagt.
Het ontwerp van deze LED-lamp kwam tot stand gekomen na een evenwichtige afweging van aspecten als milieu, materiaal, technische mogelijkheden en esthetiek. Om de acceptatie van deze LED-lamp zo groot mogelijk te maken en daarmee de [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-verlichting: De drijvende Philips AquaLights
Na de Philips Imageo CandleLights die u gewoon op tafel of zelfs buiten kunt neerzetten is het logische vervolg een serie drijvende LED-kaarsen.
Die drijvende kaarsen hebben vanzelfsprekend de voor de hand liggende naam Imageo AquaLights meegekregen.
De Philips Imageo AquaLights LAA51AYWC/12 worden geleverd als een setje van drie kaarsen. Ze dobberen op het water waardoor u een romantische uitstraling in uw [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-verlichting: Groen licht voor Assen
Maandag 15 december 2008 wordt een gedenkwaardige dag in Assen. Dan gaat In het Asserbos het groene licht aan.
Langs de Hoofdlaan is energiezuinige en diervriendelijke LED-verlichting geplaatst. Het groene licht is beter voor het nachtleven van dieren en mensen kunnen met het groene licht beter zien in het donker.
Ook in een gedeelte van de wijk Kloosterveen [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Gouda bij Kaarslicht: Kaarsrestanten graag naar Het Tweede Lichtje
17 december 2010: Vanaf vandaag, 17 december, is de Goudse Markt met daarop het monumentale Stadhuis ruim twee weken het decor voor de vele bezoekers van de sfeervolle binnenstad. De gehele kerstvakantie bruist de stad van de activiteiten en biedt het een divers en kleurrijk winterprogramma voor jong en oud. De organisatie van dit steeds [...]
Geplaatst in Agenda, Hergebruik-Kringloop, Licht | Lees verder »
Zicht op Licht van 211 gemeenten
In de afgelopen maanden is voor 160 Nederlandse gemeenten het besparingspotentieel voor openbare verlichting in kaart gebracht. Dat gebeurde met behulp van het instrument Zicht op Licht, ontwikkeld in opdracht van SenterNovem. Samen met 51 eerder uitgevoerde scans komt het totaal nu op 211, zodat een representatief beeld is ontstaan.
Het totale energieverbruik van alle gemeentelijke [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
De energiezuinige Philips Ecomoods design lampen
Zoals ik al eerder schreef gaat de gloeilamp langzaam maar zeker verdwijnen uit onze maatschappij.
Naast het assortiment LED-lampen dat zich in een enorm tempo uitbreid, zijn er natuurlijk nog andere energiebesparende oplossingen.
Philips heeft al enige tijd geleden aangekondigd met een nieuwe lijn armaturen te komen. De Philips Ecomoods collectie omvat op dit moment enkele modellen thuisverlichting, [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
LED’s make things better – Kantoorgebouw Begijnenhof met Philips LED-verlichting
In het centrum van Eindhoven, aan het Begijnenhof, staat naast de Catharinakerk een kantoorgebouw met een schitterende glazen gevel. Een gevel die niet alleen overdag in het oog springt, maar dankzij ‘verborgen’ LED-verlichting vooral ook ‘s avonds.
Eén van de huurders van het gebouw, het architectuurbureau Van de Ven, Franken, Onstenk kwam op het idee om [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-verlichting: De Philips Imageo CandleLights
Update 2 juli 2011: Het zag er allemaal zo mooi uit, maar wat blijkt? Als de batterij op is, kunt u afscheid nemen van de Philips Imageo CandleLights. Die batterij kan namenlijk niet worden vervangen.
Ongelofelijk dom om niet te zeggen belachelijk en zeker niet duurzaam van Philips dat toch oh zo graag als duurzaam bedrijf met [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-verlichting: De brandveilige, sfeerverhogende LED-Kaars
Ziet er toch net uit als een echte kaars? In werkelijkheid is het een heel klein LED-lampje dat zorgt voor het flikkerende vlammetje.
Deze levensechte, brandveilige LED-kaars heeft natuurlijk geen echt vlammetje, maar zo lees ik, het is niet van echt te onderscheiden. De LED-kaars is gemaakt van paraffine en het flikkerende lampje kan gewoon worden uitgeblazen.
Het lampje [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-verlichting: De Philips LED-puck
De gloeilamp verdwijnt boven de eettafel dus wordt het tijd voor iets nieuws. De spaarlamp heeft zo zijn voordelen, maar kent ook wat vervelende nadelen. Tijd voor de Puck.
De Puck? Ja, dat is het nieuwste lampje van Philips. In feite bestaat het lampje uit drie LED-lampjes in de vorm van een ijshockeypuck. De Philips LED [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
LED’s make things better – Philips Underwater LED’s in de Hofvijver
De oude verlichtingsinstallatie van de Hofvijver in Den Haag is onlangs vervangen door innovatieve LED-verlichting die 90% minder energie verbruikt, dus bijdraagt aan een CO2 reductie en bovendien de fontein laat stralen als nooit tevoren.
De fontein van de Hofvijver wordt nu energiezuinig verlicht met 22 Underwater LED’s met een vermogen van 4 Watt per LED. [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-verlichting: Venlo kiest voor LED-lampjes in de Kerstboom
Mooi hoor, alweer een gemeente die kiest voor LED-verlichting. Dit keer is het de gemeente Venlo die de kerstboom voor het stadhuis dit jaar gaat voorzien van 5000 LED-lampjes.
De LED-verlichting is een initiatief van stichting het Limburgs Landschap en is het resultaat van het scholenproject ‘de duurzame schat. Op deze manier willen de gemeente en [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Tractor Trailer LED Traffic Lights
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Interactive LED Coffee Table Demo
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-verlichting: Rotterdam Delftse Poort met LED-sterrenhemel
Vanaf 15 december schijnt er een duurzame sterrenhemel boven Rotterdam. Op de Delftse Poort, het gebouw van Nationale Nederlanden, zullen duizenden LED-lampjes worden aangebracht. Het 151 meter hoge gebouw wordt tussen 15 december en 1 februari elke avond verlicht.
Het creëren van deze lichtzee gebeurt geheel zonder elektriciteit. Overdag laden de LED-lampjes zich op met zonlicht [...]
Geplaatst in Agenda, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Interactive LED Panels: New version, white LEDs
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Elysium – De bruidsuite met adembenemende LED-verlichting
Onder de kerktoren van Bellegem, bevindt zich een pittoreske kloosterkapel in neogotische stijl. Het bouwwerk is er in 1872 gezet en staat te midden de groene long van Kortrijk op nauwelijks vijf minuten van het centrum met de auto.
Daar, in die kapel, bevindt zich de Bed & Breakfast ‘Het Verloren Gedicht’, waar twee romantische [...]
Geplaatst in Duurzaam, Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
LED’s make things better – Dé LED-straat van Nederland
De Demerpassage in Eindhoven is waarschijnlijk één van de kortste winkelstraten in Nederland. Maar dankzij de unieke, customized LED verlichting van Philips één van de meest avontuurlijke. Want ook na sluitingstijd blijft een bezoek aan de Demerpassage een belevenis.
Deze pasage onder het spoor vormt de verbinding tussen het Beursgebouw en de binnenstad met de Piazza [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
LED Painting – hat trick
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Dit zijn echt belachelijk veel LED-lampjes
Kijk een beetje sfeer- of zo u wilt kerstverlichting is leuk. Maar 3,2 miljoen lampjes lijkt mij toch echt een beetje overdreven.
En daar blijft het niet bij. In Tokio zijn alle registers opengetrokken om de stad letterlijk onder te dompelen in feestverlichting.
Kijkt u hier even naar een 24-delige fotoserie met verbazingwekkende beelden. Of men overal LED-lampjes [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Maand van de LED-verlichting: De WC-bril met LED-licht
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
Dubai bij nacht met heel veel LED-lampjes
Ongelofelijke hoeveelheid LED-lampjes. Hier verwerkt in een maquette in het kader van de manifestatie Cityscape Dubai. Ziet er natuurlijk heel leuk uit al die LED-lampjes en dat zien wij graag in de Maand van de LED-verlichting. Toch blijft de vraag hoe men dat in werkelijkheid gaat doen. Ook met energiezuinige LED-verlichting?
Geen idee. Het zou wel [...]
Geplaatst in Licht | Lees verder »
Gratis energiezuinige lampen voor minima
Je zou er toch bijna om gaan verhuizen. In Friesland is het ene na het andere voordeeltje te halen. Al eerder zette de provincie in op de energiezuinige LED-lamp en nu is er weer een hele aardige actie in Tytsjerksteradiel.
Mensen met een laag inkomen krijgen van de gemeente Tytsjerksteradiel gratis twee dure, maar zuinige lampen. [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
De eerste motor ter wereld op licht
Geweldige uitvinding. Na de auto op lucht komt een auto op licht ook langzaam maar zeker in beeld.
In Japan is men weer een stukje verder en heeft men het geheim van een motor die min-of meer rechtstreeks wordt aangedreven door een beetje licht bekendgemaakt. Er komt nog wel een stukje zogenaamd photomobile polymer material aan te [...]
Geplaatst in Energie en Besparing, Licht | Lees verder »
